Editörün SeçtikleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Ruslar’da Artık Dolar, Altın.. Yerine Kriptoyu Tercih ettiklerini söylüyor

Kripto, dünya genelinde birçok insan için tercih edilen yatırım haline geldi. Bu kez, Forex Bayileri Birliği (AFD) tarafından yürütülen bir anket , Rusların çoğunluğunun şu anda geleneksel varlıklara kıyasla dijital varlıkları tercih ettiğini buldu.

Anket, fiat para birimleri veya altın gibi seçeneklerin daha geniş yatırımcı popülasyonunun gözünden düştüğünü gösterdi. Potansiyel yatırımcılar (daha önce hiç kripto ticareti yapmamış kişiler) bile kripto para almayı düşündüklerini dile getirdi.

ilgili içerik : Bitcoin 2021’in Sonunda 30.000 Doların Altına mı düşecek ?

Anket ağustos ayında yapıldı. 4 Ağustos ile 24 Ağustos arasında, toplam 502 katılımcı ile. Bu grubun %90’ından fazlası 25-44 yaş aralığındaki erkeklerdi.

Ankete katılanların kripto para birimlerine yönelik duyarlılığı büyük ölçüde olumluya doğru eğildi. Ankete katılanların çoğu, kriptonun büyümeye devam edeceğine inandıklarını söylediğinden beri. Ve bir noktada, ankete katılanların %8’i nakit parayı tamamen değiştireceğini söyledi.

Kendi Ülkelerine Yararı Olacak Kripto Paraları Seçiyorlar

Rusya, 144,4 milyonluk bir nüfusa sahiptir ve ham petrol, ülkenin birincil ihracatıdır. Vatandaşları, ülkelerinin bu geleneksel varlıklarına yatırım yapan kripto paraları seçiyor. Dijital varlıklar yerine fiat para birimlerine yatırım yapmayı seçen yatırımcı sayısı sadece %14’e ulaştı. %9’u itibari para birimlerinde herhangi bir beklenti görmediklerini ve bu nedenle yatırım yapmak için altını seçeceklerini söyledi.

ilgili içerik : Dünyanın En Varlıklı ve En Eğitimli Yatırımcıları Bitcoin Almıyor

Uzun Vadeli Kripto Yatırımı

Bu anketten elde edilen ilginç bir bulgu, yatırımcıların sadece hızlı kazançlar elde etmek için yatırım yapmadıklarını gösterdi. Ankete katılan yatırımcıların yarısından fazlası (%51) uzun vadede kriptoya yatırım yaptıklarını söyledi. Uzun vadeli birikimlerini artırmak için dijital para birimlerine yatırım yaptıklarını ifade ettiler. Bunun karşı tarafında ise hızlı kazanç elde etmek için yatırım yaptıklarını söyleyen yatırımcıların oranı sadece %8’di.

Kripto Yükselişte
Kripto Yükselişte

Ek Olarak 

Rus yatırımcıların çoğu, alanın daha güvenli hale getirilmesi için düzenlemelere ihtiyacı var.

Diğerleri (%40,4) ise uzaya devlet müdahalesinin çok sınırlı olması gerektiğini ifade etmiştir.

ilgili içerik : Bunlar Şu Anda En Karlı Ethereum NFT Balinaları

Küçük bir yüzde (%16) kriptonun herhangi bir düzenlemeye ihtiyacı yoktur diyor. Nihai bir (% 9) hükümetin dijital varlıkları kontrol etmesinin herhangi bir yolu olduğuna bile inanmıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu