HaberlerKripto Para Haberleri

Ruslara Yönelik Yaptırımlar Devam Ederse Kripto Piyasası Düzelmeyecek

Ruslara yönelik yaptırımlar nedeniyle kripto borsaları yerinde sayacak.

Londra Menkul Kıymetler Borsası CEO’su David Schwimmer’e göre, Rusya’nın Ukrayna’ya girmesi üzerine Batı yaptırımları genişlerken, kripto para borsaları Ruslara hizmet etmeye devam ederlerse uzun vadeli zararla karşı karşıya kalacaklar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Şimdiye kadar, çoğu kripto para borsası, Rus yetkililerin kripto para birimlerini bireysel yaptırımlardan kaçmak için kullanabileceği endişelerine rağmen, tüm Rus müşterilerini engellemekten kaçındı.

Zamanla, bu kısa vadeli stratejinin sürdürülmesi giderek daha zor hale gelecek ve bu durum kripto para borsalarını ya geleneksel finansal oyuncuların ayak izlerini takip etmeye ya da tamamen bağımsız olmaya zorlayacak bir çatala götürecek.

Schwimmer, Futures Industry Association tarafından düzenlenen bir konferansta, bu endüstrinin Rusya’ya karşı yaptırımların uygulanması veya bunlardan kaçınma ile bağlantılı olarak kötü bir oyuncu olarak görülmesinin, endüstrinin algısı üzerinde büyük bir etkisi olacağını düşünüyorum.” Dedi. Boca Raton.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong gibi önde gelen endüstri rakamları, Rus oligarklarının yaptırımları atlatmak için kripto varlıklarını kullanma riskinin yüksek olduğuna dair şüphelerini dile getirdiler.

Dikkatinizi Çekebilir: Elon Musk’ın sahte tokenleri Elona endüstrisinde ortaya çıktı

Bu halka açık bir defter olduğundan, kripto para birimi aracılığıyla çok para saklamaya çalışmak, nakit, sanat, altın veya diğer varlıkları kullanmaktan daha izlenebilir olacaktır.

Gate io’nun bir sözcüsü, platformun “yerel ve uluslararası düzenlemelere uygun olduğunu ve bu nedenle, düzenleyiciler tarafından belirli yasalar şeklinde yasalar gerektirmediği sürece, belirli bir ülke veya coğrafi bölgeden herhangi bir kullanıcıyı engellemek için kısa vadeli bir planı olmadığını” söyledi.

Bir OKX çalışanı, borsanın yaptırımlara tabi olan kişileri belirlemek için müşteri hesaplarını ve faaliyetlerini kontrol ettiğini de kaydetti. Şu anda platformun “belirli bir bölgeyi engelleme planı” yok.

Daha önce, Kraken CEO’su Jesse Powell, platformunun kullanıcıları coğrafi konumlarına göre engellemeyeceğini söyledi. Ancak böyle bir yasal zorunluluğun ortaya çıkabileceğini ve Rus kullanıcıların buna hazırlıklı olması gerektiğini belirtti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu