Bitcoin HaberleriHaberler

Rus Oligarkları Bitcoin Mi Satın Alıyor?

Şu anda acıyı hisseden sadece Rus devleti değil. Ülkedeki en zengin kişileri vurmak için bir karar alındı. Dün, Avrupa Birliği geçen hafta onayladığı yüzlerce kişiye eklemek için 26 kişiyi daha hedef aldı.

Hedeflenenler siyasi, askeri, iş ve medya sektörlerinden geliyor. Ayrıca, Başkan Putin ile yakın bağları nedeniyle yaptırıma tabi tutulacak birkaç kişi var.

Hedeflenenlerden biri, Forbes tarafından Rus çelik şirketi Severstal’daki çoğunluk hissesi aracılığıyla yaklaşık 21,1 milyar dolarlık kişisel bir servete sahip olduğu tahmin edilen Rusya’nın en zengin ikinci adamı Alexey Mordashov.

Yaptırım uygulanan diğer Rus milyarderler arasında 21,1 milyar dolarlık servetiyle Gannady Timchenko, 15,3 milyar dolarla Alisher Usmanov ve 13,3 milyar dolarla Rusya’nın en büyük özel bankasının sahibi Mikhail Fridman yer alıyor.

Hedef alınan tüm oligarklar için yaptırımlar, mal varlıklarının dondurulmasını ve seyahat yasağını içerecek. Bunların hepsinin Putin rejiminin bir parçası olan en zengin bireylere veya Putin’in Ukrayna’nın işgali konusundaki fikrini değiştirebilecek güce ve etkiye sahip olanlara zarar vermesi muhtemel.

Rus bankalarındaki varlıkların dondurulması göz önüne alındığında, oligarkların servetlerini korumaya çalışacakları pek çok yol yok gibi görünüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Web3, İçerik Oluşturucular İçin Muazzam Bir Fırsatı Temsil Ediyor

Bununla birlikte, böyle bir yol ve muhtemelen en kolay ve en uygun olanı kripto para birimleri ve yani bitcoin olacaktır. Bitcoin ağının tamamen merkezi olmayan şekilde çalıştığı göz önüne alındığında, bireylerin eşler arası veya KYC (müşterinizi tanıyın) gereksinimlerinin o kadar sıkı olmadığı belirli borsalarda bitcoin satın alması nispeten kolay olacaktır.

Bitcoin, son birkaç gün içinde fiyatında ani bir artış yaşadı, yaklaşık %20 arttı ve çatışmanın başlangıcından bu yana yaklaşık %30 arttı. Bu sadece mevcut belirsiz piyasa koşullarına bir tepki olabilir ya da son derece zengin birkaç kişi servetlerini korumak ve hükümetlerin ve uluslararası kuruluşların elinden uzak tutmak için onu satın almaya karar vermiş olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu