Haberler

Rus Madencinin Ekran Kartları Yan Tarafında Oturan Komşusu Tarafından Çalındı

Bir Rus madencinin ekran kartları kapı komşusu tarafından soyuldu – polis, adamın donanımını çalmak için adamın balkonuna tırmandığını söyledi.
Ancak madenci, ekipmanın kendisine herhangi bir gelir getirmediğini ve artık madeni para çıkarmadığını fark ettiğinde bir şeylerin yanlış olduğunu tahmin etti.
Dairede herhangi bir hırsızlık veya hırsızlık izine rastlayamadıkları için başlangıçta şaşkınlıkla polise haber verdi. Sonunda, madencinin komşularının bir şekilde hırsızlığa karıştığı teorisini formüle ettiler – ve kısa sürede doğru oldukları kanıtlandı.
Araştırmaları onları, komşu apartmanda oturan birinin, grafik işleme birimlerinin ve madencilik teçhizatlarının mekanik “pırıltısı” sesi nedeniyle, yan tarafta bir madencinin yaşadığı sonucuna vardığını keşfetmelerine yol açtı.

Komşu ayrıca, mal sahibinin neredeyse her zaman mülkte bulunmadığını ve kulelerinin durumunu kontrol etmek için arada bir kısa bir süreliğine geri döndüğünü fark etti.

Polis, komşunun daha sonra kız arkadaşı ve bir arkadaşının da dahil olduğu bir plan yaptığını ve bitişik balkondan tırmanarak eve gizlice girmek için bir plan yaptığını söyledi. Polis, davetsiz misafirlerin komşunun arabasında gizlenmiş olarak bulunan 30 ekran kartını alıp kaçmaya başladıklarını söyledi.

Medya kuruluşu, kartların mevcut piyasa fiyatlarına göre 54.000 USD’nin üzerinde olduğunu açıkladı.

Polis, üçünün de sorguya çekildiğini ve “suç grubunun tüm üyelerinin suçu itiraf ettiğini” ve video kartının güvenli bir şekilde iade edilmesini sağladığını iddia etti.

Üçlü şimdi davalarını mahkemelerde görecek ve hırsızlık suçlarından yedi yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu