HaberlerKripto Para Haberleri

Rus Kripto Para Borsası Latoken, Eski “Çalışan” Tarafından Saldırıya Uğradı

Rus Kripto Para Borsası Latoken, Eski "Çalışan" Tarafından Saldırıya Uğradı

Latoken, 2017 yılında LAT Foundation PTE şirketi tarafından kurulan ve CEO Valentin Preobrazhensky tarafından denetlenen bir kripto borsasıdır . Borsa incelemeleri ezici bir çoğunlukla olumsuz . TrustPilot’a göre LATOKEN incelemelerinin %61’i olumsuzdur ve beş üzerinden 2 yıldızla incelenir. Ek olarak, forum sitesi Bitcointalk’ın alışverişi dolandırıcılıkla suçlayan birden fazla kullanıcısı var.

Dikkatinizi Çekebilir: YouTube, NFT Entegrasyonlarını Geliştirmeye Hazırlanıyor

Latoken’in Twitter hesabının yakın zamanda hacklenmesi, birden fazla gönderiyle ve Latoken’in DEX projesi LADEX’in resmi Twitter hesabının manipüle edilmesiyle sonuçlandı. Bir gönderi, kripto borsasının bir aldatmaca olduğunu ve yanıltıcı IEO’ları teşvik ettiğini iddia etti.

“UYARI – BU BİR ALDATMACA DEĞİŞİMİDİR

Dolandırıcılık IEO’larını teşvik ediyorlar.

%100 ila %500 arasında büyüme vaat eden IEO’ları teşvik ediyorlar.

Kuruculara ve çalışanlara hile ve yalan söylüyorlar.

Başarılı IEO’lara sahip olacaklarını düşünmek için kurucuları yanıltıcıdırlar, ancak bu asla gerçekleşmez.”

Bilgisayar korsanının, borsanın çalışanlarına haksız davrandığını ve sebepsiz yere işten çıkardığını iddia eden eski bir çalışan olduğu iddia ediliyor. Bilgisayar korsanı ayrıca borsayı “projelerden parayı dolandırmaya” çalışmakla suçladı. Yayınlardan birinde bilgisayar korsanı, Latoken CEO’sunun birine bağırdığının gösterildiği bir video paylaştı.

Silinen tweetler için resmi Twitter hesabı uyarıldı ve Twitter’da şunlar paylaşıldı:

“Biz döndük! Twitter’ımız, hesaba tam erişimi olan ve etik kurallarını ihlal ettiği ve profesyonellikten uzak olduğu için 24 Ocak 2022’de kovulan sahtekar bir çalışan tarafından ele geçirildi. Kesinlikle reddettiğimiz birçok yanıltıcı tweet yapıldı.”

Borsanın resmi Telegram hesabı da, bilgisayar korsanının eski bir çalışan olduğuna inandıklarını ve sorunu çözmek için Twitter ile temas halinde olduklarını belirten bir güncelleme paylaştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu