Ekonomi HaberleriHaberler

Romeo Power Neden Düşüyor?

Romeo Power Neden Düşüyor?

  • Daha geniş bir pazar için çalkantılı bir günde, Romeo Power, kilit bir yönetim pozisyonu için bir değişiklik olduğunu duyurdu.

Ne oldu

Romeo Power‘ın ( NYSE:RMO ) hisseleri , daha geniş bir pazar için satışların olduğu bir günün ortasında batıyor. Elektrikli araç odaklı pil teknolojisi stoğu, Salı günü saat 15:30 ET itibarıyla günlük işlem seansında kabaca %10,7 düşerken, S&P 500 endeksinin seviyesi kabaca %1,7 düştü.

Piyasayı etkileyen düşüş baskılarına ek olarak, Romeo Power hissesi de yönetim ekibi için yakın zamanda duyurulan bir değişiklik nedeniyle zemin kaybediyor gibi görünüyor. Şirket bugün bir basın açıklaması yayınladı ve Criswell Choi’nin COO görevinden ayrılacağını ve yerini Anne Devine’in alacağını duyurdu.

Ne olmuş

Romeo Power’ın son basın açıklaması, Anne Devine’in COO pozisyonunu bugünden yaklaşık bir ay sonra devralacağını belirtti. Yeni COO olarak işletme ve üretim yeteneklerini ve genişleme girişimlerini yönetecek. Choi, dört haftalık bir geçiş dönemi boyunca görevde kalacak. Şirket ayrıca, Rose Rogers’ın baş insan yetkilisi rolüne adım attığını ve insan kaynakları departmanının başına geçeceğini duyurdu.

Dikkatinizi Çekebilir: Asana Hisse Senedi Neden Düşüyor?

Geçen yıl Romeo Power için zorlu bir yıl oldu ve hissedarlar henüz gerçekleşmemiş bir hisse senedi geri dönüşünü beklemek zorunda kaldı. Şirketin kilit bir yönetim pozisyonu için bir değişiklik ilan etmesiyle birlikte, iş yeni bir yönde ilerlemek için daha iyi bir konumda olabilir, ancak daha geniş pazarın önemli satışlar gördüğü bir günde yatırımcıların hareket konusunda tedirgin olmaları şaşırtıcı değil.

Şimdi ne olacak

Romeo Power, Aralık 2020’nin sonlarında özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) birleşmesi yoluyla halka arz edildi. Hisse, birleşme gününde piyasanın kapanmasından bu yana yaklaşık %91 ve geçen yıla göre %87 düştü.

Romeo Power Neden Düşüyor?
Romeo Power Neden Düşüyor?
Ekonomi Haberleri: Ekonomi Haber’ini Okudunuz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu