bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,638.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,922.92
xrp
XRP (XRP) $ 0.402928
solana
Solana (SOL) $ 46.39
cardano
Cardano (ADA) $ 0.503565
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 25.99
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.62
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081149
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.635623
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000166
tron
TRON (TRX) $ 0.082193
litecoin
Litecoin (LTC) $ 65.99
Ekonomi HaberleriHaberler

Romeo Power Neden Düşüyor?

  • Daha geniş bir pazar için çalkantılı bir günde, Romeo Power, kilit bir yönetim pozisyonu için bir değişiklik olduğunu duyurdu.

Ne oldu

Romeo Power‘ın ( NYSE:RMO ) hisseleri , daha geniş bir pazar için satışların olduğu bir günün ortasında batıyor. Elektrikli araç odaklı pil teknolojisi stoğu, Salı günü saat 15:30 ET itibarıyla günlük işlem seansında kabaca %10,7 düşerken, S&P 500 endeksinin seviyesi kabaca %1,7 düştü.

Piyasayı etkileyen düşüş baskılarına ek olarak, Romeo Power hissesi de yönetim ekibi için yakın zamanda duyurulan bir değişiklik nedeniyle zemin kaybediyor gibi görünüyor. Şirket bugün bir basın açıklaması yayınladı ve Criswell Choi’nin COO görevinden ayrılacağını ve yerini Anne Devine’in alacağını duyurdu.

Ne olmuş

Romeo Power’ın son basın açıklaması, Anne Devine’in COO pozisyonunu bugünden yaklaşık bir ay sonra devralacağını belirtti. Yeni COO olarak işletme ve üretim yeteneklerini ve genişleme girişimlerini yönetecek. Choi, dört haftalık bir geçiş dönemi boyunca görevde kalacak. Şirket ayrıca, Rose Rogers’ın baş insan yetkilisi rolüne adım attığını ve insan kaynakları departmanının başına geçeceğini duyurdu.

Dikkatinizi Çekebilir: Asana Hisse Senedi Neden Düşüyor?

Geçen yıl Romeo Power için zorlu bir yıl oldu ve hissedarlar henüz gerçekleşmemiş bir hisse senedi geri dönüşünü beklemek zorunda kaldı. Şirketin kilit bir yönetim pozisyonu için bir değişiklik ilan etmesiyle birlikte, iş yeni bir yönde ilerlemek için daha iyi bir konumda olabilir, ancak daha geniş pazarın önemli satışlar gördüğü bir günde yatırımcıların hareket konusunda tedirgin olmaları şaşırtıcı değil.

Şimdi ne olacak

Romeo Power, Aralık 2020’nin sonlarında özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) birleşmesi yoluyla halka arz edildi. Hisse, birleşme gününde piyasanın kapanmasından bu yana yaklaşık %91 ve geçen yıla göre %87 düştü.

Romeo Power Neden Düşüyor?
Romeo Power Neden Düşüyor?
Ekonomi Haberleri: Ekonomi Haber’ini Okudunuz.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu