Blockchain HaberleriHaberler

Romanya, belge akışında blok zinciri uygulamaya başladı

Romanya, belge akışında blok zinciri uygulamaya başladı. Romanya'nın bu girişimi diğer ülkelere sıçrayacak mı?

Romanya bilişim alanındaki devlet araştırma enstitüsünün (ICI) temsilcileri, resmi hükümet belgelerinin blok zinciri ağına geçişini duyurdu. Ülke hükümeti tarafından desteklenen projeye Romanya Ulusal İhraççılar ve Varlıklar Sistemi (NSIDA) adı verildi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Duyuruya göre, önemli resmi belgelerin alınması, saklanması ve işlenmesi süreci Elrond blok zinciri ağına dayanacak. Doğum sertifikaları, sürücü ehliyetleri ve mülk ve arazi belgeleri, değiştirilemez dijital varlıklar (NFT’ler) şeklini alacaktır.

Şu anda, verilen sanal sertifikalar, devlet kanunlarının analog biçimiyle birlikte ulusal muhasebe sisteminde dolaşacaktır. Ayrıca, Romanya vatandaşları uzaktan doğrulanmış muhasebe onaylarını uygulayabilecek ve alabilecektir. İSO temsilcileri, gelecekte belgelerin kağıt niteliğinden tamamen kurtulmanın planlandığını ve bunun da ihraç edilmek üzere ofislerin kaldırılmasına yol açacağını da sözlerine ekledi.

Ayrıca araştırma enstitüsünün raporu, NSIDA programının ülkenin ana muhasebe kaynaklarını işlemek için gelecekte merkezi olmayan bir ağ oluşturmak için bir geçiş aşaması olarak hizmet edeceğini belirtti. Uzmanlara göre bu ulusal girişim, Web3 alanını çevreleyen fiziksel dünyaya entegre etme başarısının bir başka teyididir.

Daha önce, Coinfili.com editörleri, önde gelen Dubai geliştiricisi Binghatti Developers’ın temsilcilerinin kripto para birimlerinde ödeme olasılığı hakkındaki haberleri paylaştığını bildirdi. Şu anda ödemeler Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile yapılabilmektedir. Teklif hem tamamlanmış hem de planlanan inşaat projeleri için geçerlidir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu