Ekonomi HaberleriHaberler

Robinhood, Kripto Para’da Beklenen Düşüş Hakkında Uyardı

Robinhood, Pazartesi günü yaklaşan halka arzıyla ilgili güncellenmiş ayrıntıları sundu.

Robinhood Pazartesi günü yaptığı açıklamada, önümüzdeki ilk halka arzında 2 milyar doların üzerinde para toplamayı planladığını ve hisselerini -% 35’e kadarı müşterilerine ayrılacak – yaklaşık 40 dolardan satacağını açıkladı.

Hisse senedi ve kripto satın alma hizmetlerini kullanan 18 milyon müşterisi olduğunu söyleyen şirket, S-1 başvurusunda yapılan revizyonlarda hisseleri için 38-42 dolar fiyat aralığında halka açılacağını açıkladı.

Yeni dosyalamada Robinhood, üçüncü çeyreğin gelirlerinin, özellikle kripto operasyonlarında daha düşük ticaret nedeniyle bir öncekinden düşmesini beklediğini de ortaya koydu.

“30 Eylül 2021’de sona eren üç aylık gelirimizin, 30 Haziran 2021’de sona eren üç aya kıyasla , özellikle alım satım faaliyetindeki rekor seviyelere göre alım satım faaliyeti seviyelerinin düşmesinin bir sonucu olarak daha düşük olmasını bekliyoruz. Kripto para birimlerinde, 30 Haziran 2021’de sona eren üç ay ve beklenen mevsimsellik,” diyor dosyalama (vurgu eklendi).

Robinhood daha önce ilk çeyrek gelirinin %17’sinin kripto ticaretinden geldiğini açıklamış ve ayrıca bunun %34’ünün (toplam gelirinin yaklaşık %6’sı) Dogecoin’den geldiğini belirtmişti. Dogecoin gelecekte karşı karşıya kaldığı finansal riskler arasında yer alıyor.

Daha geniş kripto piyasası , özellikle Çin’deki düzenleyici baskıyı ve Elon Musk ve diğer ünlüler tarafından oluşturulan yutturmacadaki düşüşü içeren faktörlerin bir sonucu olarak bir yaz düşüşü yaşadı. Robinhood’un belirttiği gibi, bu düşüşün bir kısmı mevsimseldir – ticaret genellikle yaz aylarında düşer ve özellikle bu yıl pandemi kısıtlamalarının sona ermesiyle birlikte böyle olabilir.

Robinhood, yeni başvurusunda, ilk çeyrekte yayınladığı 522 milyon dolarlık bir artışla 2. çeyrek için 546-574 milyar dolar arasında bir gelir elde etmeyi beklediğini açıkladı. Yeni tahmini sonuçlar, şirketin kriptodan ne getirmeyi beklediğine dair ayrı tahminler içermiyordu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu