Ethereum Haberleri (ETH)Haberler

Robinhood, Kripto Kredisi, Stake ve cüzdan hizmetlerine yatırım yaptı

Robinhood, Perşembe günü halka arzından önce bir tanıtım gezisi düzenledi.

Şirket, kripto kredisi, stake ve cüzdan hizmetlerine yatırım yaptığını söyledi.

Daha önce duyurulan kripto cüzdanına ek olarak, komisyonsuz ticaret uygulaması Robinhood yakında müşterilerin kripto para ödünç vermesine ve bahis yapmasına izin verebilir.

Şirketin halka arzından önce Perşembe günü çevrimiçi olarak yayınlanan roadshow’da, CFO Jason Warnick, Robinhood’un “müşterilerimizin istediğini bildiğimiz cüzdanlar, borç verme ve stake etme gibi şeylere çok fazla yatırım yaptığını” söyledi. Önümüzde büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz ve müşterilere daha fazla ürün sunmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Menlo Park merkezli ticaret uygulaması şu anda müşterilerin kripto alıp satmasına izin veriyor, ancak tüccarlar varlıklarından faiz kazanamıyor veya kriptoyu harici cüzdanlara taşıyamıyor. Robinhood , Mart ayında “mümkün olan en kısa sürede” bir kripto cüzdanı sunacağını söyledi . Yöneticiler dün bu sözü tekrarladılar ancak bir lansman tarihi vermediler.

Bu ayın başlarında, Robinhood aşina bir kişi anlattı bu şirketin kripto cüzdan merkezi olmayan finans protokolleri ile arayüz olacaktır. Bu, Warnick’in DeFi protokolleri arasında popüler olan bir hizmet olan krediye atıfta bulunmasını açıklayabilir.

Sekiz yaşındaki şirket Perşembe günü halka arz yoluyla halka açılacak. Hisse senetlerinin HOOD kodu altında yaklaşık 40 $ ‘dan satılması bekleniyor.

Geçen hafta Robinhood , halka arz yoluyla 2 milyar doların üzerinde para toplama planlarını açıkladı. Şirket, ilk çeyrekte yayınladığı 522 milyon dolarlık gelirden bir artışla bu çeyrekte 574 milyar dolara kadar gelir elde etmeyi bekliyor.

Şirketler, halka arzı potansiyel yatırımcılara tanıtmak için genellikle gizli toplantılar yoluyla zengin yatırımcılarla tanışmak için tanıtım gezileri düzenler. Kurumsal yatırımcılar genellikle bu hisseyi daha ucuza satın alır ve halka arz başladığında yatırımcılara bırakır.

Ancak Robinhood, müşterilerinin ilk günkü halka arz hisselerinin büyük bir kısmını satın almasına izin vererek onları kurumsal yatırımcılarla eşit duruma getiriyor. Bu nedenle, roadshow’larını canlı yayınlamayı ve 18 milyon müşterisinden herhangi birinden yöneticilerden alan soruları almayı seçti .

Hareket, doğrudan listelenmesiyle Nisan ayında halka arz edilen ve alışılmadık Robinhood en kripto-yerli rakibi Coinbase, benzer Reddit üzerindeki roadshow gerçekleştirildi.

Dünkü roadshow’un açık doğası, çevrimiçi kalabalıktan gelen bazı soruların ciddi olmaktan uzak olduğu anlamına da geliyordu. “En sevdiğin gezegen hangisi?” bir potansiyel yatırımcı sordu. CEO Vlad Tenev, “Kesinlikle Plüton,” diye yanıtladı.

Bununla birlikte, Robinhood’un bu yılın ilk çeyreğindeki gelirinin %17’si meme kaynaklı kripto ticaretinden geldiği ve kripto gelirlerinin %34’ü veya toplam gelirinin yaklaşık %6’sı Dogecoin tüccarlarından geldiği için bu beklenmelidir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu