Altcoin HaberleriDeFi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Robinhood, Kripto Cüzdan Entegrasyonunu Ocak Ayında Kullanıma Sunuyor

Uygulamasına bir cüzdan entegrasyonunun duyurusu Eylül ayında Robinhood tarafından yapıldı. Duyuruyu takiben, ilk ay içinde bir milyon kullanıcı bekleme listesine kaydoldu. Bu, o zamandan beri 1,6 milyona yükseldi.

Cüzdan entegrasyonu, Robinhood uygulaması kullanıcıları için çok hoş bir ek olmalıdır. Eski “Anahtarlarınız, kriptonuz değil” atasözü her zaman üçüncü bir tarafın kriptonuzu saklamasına izin verme tehlikesinin farkında olan daha bilgili kullanıcılar tarafından dile getirilir.

Bununla birlikte, bir kullanıcının kendi kriptosunu nerede saklaması gerektiği, ardından şifresini kaybetmesi veya güvenliği tehlikeye atacak bir şey yapması, tüm varlıklarını kaybetmelerine yol açabilecek argümanın diğer tarafı var.

Çeşitli kripto uygulamaları ve borsaları, güvenliğe verdikleri önem ve kendi taraflarında bir hata olduğu kanıtlanan herhangi bir şey olursa müşteriyi bütün kılacakları beklentisi göz önüne alındığında, bu konuda makul bir güven düzeyi kazandı.

Dikkatinizi Çekebilir: Robinhood, ‘Milyonlarca Müşterinin Gördüğü Önemli Zarar’dan Sonra 70 Milyon Dolar Ödeyecek

Binance ve daha büyük borsalardan bazıları bu kategoriye girebilirken, Robinhood, Celsius, Voyager ve diğerleri, güvenlikleri tehlikeye girerse muhtemelen iyileşeceklerine güvenilebilir. Ancak, hack’ler ne yazık ki hala yaygın ve yatırımcının proaktif olması gerekiyor.

Cüzdan entegrasyonunun diğer avantajları, bir saldırı durumunda kullanıcı riskinin büyük ölçüde en aza indirilmesi olacaktır. Ayrıca, borsa herhangi bir nedenle bir kullanıcının hesabını dondurursa, cüzdanı herhangi bir kısıtlama olmaksızın kullanmaya devam edebilirler.

Son olarak, varlıkları bir cüzdanda tutmak, kullanıcının oradaki birçok DeFi fırsatından yararlanmasına olanak tanır. Cüzdanı bir DeFi uygulamasına bağlamak, kullanıcının varlıklarından herhangi birini dilediği zaman stake etmesine olanak tanır.

Robinhood, ilk test aşamasını tamamladığını ve yakında bazı bekleme listesi kullanıcılarına beta testi açacağını söyledi. Şirket, cüzdan için bir dizi güvenlik önlemi uygulayacağını ve kullanıcıları cüzdandan en iyi şekilde nasıl yararlanacakları konusunda eğitmeye odaklanacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu