Bitcoin HaberleriHaberler

Robinhood, Bitcoin’e Yatırım Yapma Planını Onaylamadı, Yeni Paraları Listelemek İçin Daha Fazla Düzenleyici ve Açıklığa İhtiyaç Duyduklarını Bildirdi

Wall Street Journal , çevrimiçi komisyoncu Robinhood’un önemli müşteri talebine rağmen kurumsal fonları dijital varlıklara yatırmaya niyeti olmadığını bildirdi .

Son çeyrekte Robinhood, kripto ticaretinden 51 milyon dolar gelir elde etti ve 6.16 milyar dolar nakit ve eşdeğerini elinde tuttu. Tesla ve Block’tan farklı olarak Robinhood, herhangi bir Bitcoin tutmuyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Robinhood, Kripto Cüzdan Entegrasyonunu Ocak Ayında Kullanıma Sunuyor

Robinhood Finans Direktörü Jason Warnick, WSJ’ye borsanın Digital Gold’a yatırım yapmak gibi bir hedefi olmadığını söyledi:

“İşimizin anlamlı bir miktarda kurumsal nakitimizi kripto para birimlerine yatırması için stratejik olarak zorlayıcı nedenler yok.”

Warnick’e göre Robinhood, desteklenen kripto para birimleri listesini henüz genişletmedi, ancak bundan önce şirket dijital varlıkların düzenlenmesi konusunda netlik görmek istiyor.

“Robinhood, kripto varlıklarının nasıl ele alınacağına dair düzenleyicilerin yorumlarına dikkat ediyor. Bu nedenle Robinhood, halihazırda sunduklarının üzerine yeni paralar veya para birimleri eklemedi.”

CFO, çevrimiçi brokerın Shiba Inu’yu (SHIB) platformlarına ne zaman ekleyeceği sorulduğunda şu yanıtı verdi:

“Müşterilerimizin ve diğerlerinin daha fazla madeni para eklememizi istemesi bizim için kayıp değil. Yüksek düzeyde denetime tabi bir sektörde yüksek düzeyde denetime tabi bir şirketiz ve düzenleyicilerden biraz daha netlik almamızın önemli olduğunu düşünüyoruz.”

Warnick’in yanıtı, Robinhood’da olası bir SHIB listelemesinin söylentilerini körükledi. Özellikle Twitter’da şirketin bunu Şubat ayı başlarında açıklayacağına dair mesajlar vardı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu