Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) Haberleri

RippleNet, AMFG Tarafından SWIFT’e Alternatif Olarak Listelendi

Ripple, Önemli Gelişmeler...

Arap Para Fonu Grubu (AMFG), RippleNet ağını SWIFT uluslararası ödeme sisteminin potansiyel analogları listesine dahil etti. Arap Fintech Grubu, işin inceliklerini öğrenmeye ve dijital para piyasasıyla bütünleşmeye çalışan bölge ülkelerinin ulusal bankalarına yönelik bir belge yayınladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Finans uzmanları, bankalara döviz protokollerini iyileştirmelerini tavsiye etti. Bunun için popüler SWIFT sistemi yerine RippleNet kullanılabilir. Kılavuz ayrıca Ripple kripto para biriminin benzersiz bir dijital para birimi olduğunu belirtiyor. Uzmanlar, bu projenin pazar öncüsü olması ve sınır ötesi ödemeler için geliştirilen sanal varlıklar arasında ilklerden biri olması nedeniyle bu görüşü dile getirdi.

Arap Para Fonu Grubu, Ripple ekibinin engin deneyime sahip olduğunu ve zorluklardan yıldızlara geçtiğini kaydetti. RippleNet ağı, kripto para piyasasındaki en iyi projelerden biridir. Diğer birçok sanal paranın aksine, Ripple’ın amacı spekülasyon değildi. Bu ürün, finansal sistemi basitleştirmek ve insanlara gerçekten yardımcı olmak için oluşturuldu.

Dikkatinizi Çekebilir: Ape Coin, Token, Binance’deki İşlem Hacimlerinde Bitcoin’i Geçti

Grubun üyeleri, RippleNet’in merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) oluşturulmasında kilit bir rol oynayacağına olan güvenini dile getirdi. Ayrıca, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açılan davadaki başarısının, RippleNet’in büyük gelişme beklentileri olduğunu gösterdiğini belirttiler.

Daha önce, CoinFili.com editörleri, The Clearing House’un Wells Fargo ile bir ortaklık anlaşması yaptığını bildirmişti. Şirketler birlikte sınır ötesi ödemeler için bir altyapı oluşturacaklar. Yeni sistemin gelecekte SWIFT’e alternatif olacak bir mekanizma oluşturmaya olanak sağlayacağı söylendi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu