HaberlerRipple (XRP) Haberleri

Ripple’ın SWIFT’i Değiştirmekten Daha İddialı Hedefleri Var

Ripple'ın SWIFT'i değiştirmekten daha iddialı hedefleri var, Altcoin Ripple hedefleri yüksek. Stratejik bir şekilde ilerliyor.

RippleNet Genel Müdürü Ashish Birla, Ripple’ın geleceği ve SEC ile devam eden dava hakkındaki düşünceleri hakkında bir dizi ilginç yorum yaptı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

İlk olarak, Ripple’ın zaten sadece ödeme işinden yaklaşık 15 milyar dolar kazandığını doğruladı ve bu da firmanın ne kadar iyi durumda olduğunu gösteriyor.

Bu, Ripple’ın zaten ABD’deki herhangi bir düzenleme sonucuna dirençli olacak şekilde çalıştığını kanıtlıyor.

Daha ilginç yorumlardan biri, Ripple’ın SWIFT’in yerini alacağını düşünüp düşünmediği sorulduğunda oldu.

Buna karşılık Birda, Ripple’ın şu anda yalnızca bir finansal işlemde mesajlaşma işlevini yerine getiren SWIFT’den daha fazlasını yapmayı planladığını söyledi.

“SWIFT’i değiştirmekten daha büyük hedeflerimiz olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, uluslararası para transferinin iki bileşeni olduğunu unutmayın. Bir mesajlaşma bileşeni var, ancak o zaman gerçekten parayı transfer etmeniz gerekiyor. SWIFT’in yaptığı bu değil. SWIFT yalnızca mesaj alışverişi yapar…

“Kripto ve RippleNet hakkında gerçekten yenilikçi olan şey, her ikisini de yapmamızdır. İkisini de yükselttik. Bu nedenle, mesajlaşma için SWIFT kullanmak, bugün bir faks makinesi kullanarak olanlara benzer.

Bu yüzden bunu bir API ile modernize ediyoruz. Gerçek zamanlı. Ama sonra da bir anlaşma yaparız. Ripple’ın hemen beğendiği başka bir çözüm yok. Dolayısıyla bizim çözümümüz artık SWIFT’in yaptığından çok daha büyük.

“SWIFT’in beş yıl daha var olacağını düşünüyorum. Tüm bankacılık sistemi gibi değişmesi uzun zaman alıyor. Demek istediğim, BNY Melon’daki ana bilgisayarı yükseltmek, SWIFT’den uzaklaşabilmeleri için onu yükseltmek muhtemelen birkaç yüz milyon dolara mal olacak. Bu yüzden SWIFT’in hiçbir yere gitmediğini düşünüyorum.

Esasen CEO, daha yenilikçi şirketler blok zinciri teknolojilerini ilk benimseyen şirketler olma eğiliminde olduğu için mevcut SWIFT ağının aşamalı olarak kaldırılmasını bekliyor.

Bu geçişi yaptıklarında, kripto dünyasında gerçekten daha iyi bir alternatif olmadığı için RippleNet, sorunlarına en açık çözümlerden biri olacak.

Sonuç olarak, RippleNet’in potansiyeli sadece bir ikame olmaktan daha fazlasıdır, geleneksel finansal sistemin mücadele ettiği şeyde gerçekten üstündür.

Bu, tüm finans kurumlarının kademeli olarak SWIFT’den uzaklaşması veya en azından her iki sistemi aynı anda kullanması için büyük bir teşvik yaratır.

Arap Para Fonu’nun danışma kurulu, RippleNet’i SWIFT’e doğrudan bir alternatif olarak önerdi.

Ripple’ın tanınmış bir ortağı olan takas odası, SWIFT’in üstünlüğüne meydan okumak için yeni bir anında ödeme sistemi oluşturmak için Mart ayında Wells Fargo (bir Amerikan çokuluslu finansal hizmetler şirketi) ile bir araya geldi.

Ripple, CBDC üzerinde çalışmak için dünya çapında tanınan bir kuruluş olan Digital European Association’a (DEA) da katıldı.

Bu yeni perspektiften bakıldığında, finans dünyasına artık tek bir ağ hakim olmayacak gibi görünüyor, ancak yakın gelecekte birkaç büyük oyuncu ortaya çıkacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu