Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) Haberleri

Ripple’ın İş Ortağı, SWIFT Ödemelerde %90 Maliyet Azaltma Açıklaması

Ripple İş Ortağı, SWIFT'e Göre Ödeme Çözümü ve %90 Maliyet Azaltma Açıkladı

Nium, uluslararası finans kurumlarına (FI’ler) seçkin ABD aracı kurumları için daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir işlem ödeme yöntemi sunan ve müşterilerin ABD hisse senetlerine kolayca yatırım yapmalarına olanak tanıyan yeni bir aracılık ödeme çözümünü piyasaya sürdü. Ripple ve Swift…

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Singapur merkezli ödeme şirketi Nium’un gelir müdürü Frederick Crosby, “Aracı kurumlara para gönderen finans kurumları için yeni ödeme çözümümüz, perakende müşterilerinin ABD hisse senetlerine yatırım yapmasını hızlı ve kolay hale getiriyor” dedi.

Ripplenet kullanan yeni çözümün, uluslararası aracılık hesabı işlemleri için SWIFT ödeme ağına kıyasla finansal kurumlar için ödeme maliyetlerini %90’a kadar düşürmesi bekleniyor.

XRP, SWIFT’E BİR ALTERNATİF SUNUYOR

Frederick Crosby dedi ki:

“Nium’da, parayı akıllı, hızlı ve güvenli bir şekilde taşımak için küresel bir erişime sahip büyüyen şirketleri güçlendirmek için sürekli çalışıyoruz. ….. Yeni Nium çözümü, bu işlemlerin maliyetini önemli ölçüde azaltarak, finansal kurumların tasarruflarını müşterilerle paylaşmasına veya kârlarını yeniden işletmeye yatırmasına olanak tanıyor.”

Nium, küresel ödeme ağının ve yeni aracılık çözümünün üç önemli avantajından bahsetti: %90’a varan maliyet tasarrufu, artan müşteri memnuniyeti ve yeni ortaklıklar için artan talep.

%90’a varan maliyet tasarrufu: Nium’un aracılık çözümünü kullanan küresel finans kuruluşları, her bir transferde %90’a kadar tasarruf sağlayabilir ve bu tasarrufları, müşterilere daha ucuz transferler sunarak karları artırmak ve kayıpları azaltmak veya hacmi artırmak için kullanabilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Dogecoin Fiyat Analizi: Doge %27’lik Bir Ralli Yapabilir!

Artan müşteri memnuniyeti: Uluslararası yatırımcılar için ABD hisse senedi piyasasına yatırım yapmanın getirdiği sürtüşmeyi azaltmak, müşteri sadakatini ve marka bağlılığını artırır.

Yeni Ortaklıklar İçin Artan Talep: ABD aracılık hesaplarına yapılan ödemeleri düzene koymak için Nium ağını kullanarak, küresel finans kurumları, komisyoncularla yeni ortaklıklar oluşturmak için Nium’un düşük maliyetli transferlerinden yararlanarak yeni müşteriler çekebilir.

Perakende yatırımcılar, çeşitlendirme arayışında olan küresel pazarlara yatırım yapmak için akın etti. Bankalar ve brokerler, yeni piyasa katılımcılarına hizmet eder ve onların gereksinimlerini karşılayabilmelidir. Nium’un küresel ödeme ağı, bu küresel şirketlerin rekabet avantajını korumasını ve sektörde öne çıkmasını sağlar.

2014 yılında kurulan Nium, müşterilerinin işlemlerini gerçek zamanlı olarak işlemek için Ripple’ın gelişmiş blok zinciri teknolojisini kullanır.

Kuzey ve Güney Amerika’dan Güneydoğu Asya’daki birçok noktaya koridorlar sunan bölgede ilk olduğu söyleniyor. Yeni ağ bağlantıları, Nium’un Avustralya, Singapur ve Malezya’daki varlığını güçlendirmesine de yardımcı oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu