HaberlerRipple (XRP) Haberleri

Ripple’dan Anthony Welfare paranın geleceği hakkında konuşuyor

Ripple geleceği hakkında konuşma yapan Anthony Welfare neler söyledi?

CBDC Europe ve Ripple Global Partnerships Kıdemli Danışmanı Anthony Welfar, ödemeler ve DeFi gibi kilit blok zinciri kullanım örneklerinin yanı sıra paranın geleceğini dönüştürmede token türleri hakkında konuşuyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Röportajın önemli noktaları:

Ripple, Değer İnterneti kavramından bahseden ilk şirketlerden biridir:

“Değerin İnterneti ile, tıpkı insanların on yıllardır çevrimiçi olarak kelime, resim ve video alışverişinde bulunmaları gibi, döviz cinsinden ödeme gibi değerli bir işlem anında gerçekleşebilir. Ve bu sadece para değil. Değer İnterneti, hisse senetleri, oylar, sık uçan yolcu puanları, menkul kıymetler, fikri mülkiyet, müzik, bilimsel keşifler ve daha fazlası dahil olmak üzere herhangi bir değerli varlığın herkesle değiş tokuşunu mümkün kılacaktır.”

Tokenizasyon hakkında:

Emtialardan finansal varlıklara, gayrimenkul, şarap, araba, sanat ve daha fazlasına kadar her şeyi kelimenin tam anlamıyla ‘tokenleştirebileceğiniz’ bir dünyadayız.”

“Ripple için kripto bizim DNA’mızda var: RippleX iş birimimiz, geliştiricilerin XRP Ledger ile çalışmasını kolaylaştırmanın yanı sıra NFT’ler ve CBDC’ler (olarak da bilinir) gibi kullanım durumlarında kripto alanında başkalarıyla ortaklık kurmaya odaklanmıştır. belirtilmiş kaynaklar)”.

“XRPL, DEX ve yerel tokenleştirme yetenekleriyle oluşturulan ilk alt zincirlerden biriydi. Ripple, örneğin NFT’ler, CBDC’ler aracılığıyla, işletmelerin ve geliştiricilerin kriptoyu destekleyen bir dünya hazırlamalarına ve inşa etmelerine yardımcı olarak yenilik yapmaya devam ediyor. Ripple’ın Bhutan Kraliyet Para Otoritesi (RMA) ve Palau Cumhuriyeti de dahil olmak üzere birçok CBDC pilot projesi var.

NFT’ler için vakaları kullanın:

“Hakkında okumuş olabileceğiniz bazı kategoriler şunları içerir: Medya ve Eğlence Hakları: Müzik, film ve diğer yaratıcı fırsatların sahipliğini (içerik ve IP) temsil eden NFT’ler. Aracıların ortadan kaldırılması ve hem içerik oluşturucular hem de hayranlar için artan şeffaflık ve para kazanma fırsatları yoluyla atılım yapmak için büyük bir endüstri olgunlaştı.”

“Bir başka ilginç örnek gayrimenkul – gayrimenkule dayalı tapu ve DeFi kaynağını belirlemek için blok zincirinin kullanılması: varlık sınıfına giriş için daha düşük engeller, birçokları için artan ekonomik fırsatlar.”

“Son olarak, karbon kredileri var – bugün karbon piyasalarının, NFT’lerin çözebileceği verimlilik (artan talebin arka planında), şeffaflık ve izlenebilirlik (çifte harcama sorunu) ile ilgili ciddi sorunları var.”

Menşe/Ürün Kimlik Doğrulaması – Örneğin, NFT’ler blok zincirinde yiyecek, sanat, moda ve daha fazlasını takip ederek sahte gıdaların çözülmesine yardımcı olabilir.”

Kripto Para Trendleri:

“The Commercialization of Blockchain adlı kitabımda da bahsettiğim gibi, bu dünyadaki olasılıklar sonsuzdur – blockchain topluluğunda basmakalıp bir çoğunluk ve eski usul mülkiyet yoktur. Bunun yenilikçilere, bilim adamlarına, girişimcilere ve merkezi olmayan bir dünya isteyen insanlara hitap eden yeni ve yenilikçi bir teknoloji olması, heyecan verici ve harika bir insan karışımına yol açtı. Herkese daha fazla kontrol sağlayan, güveni artıran ve daha doğrudan ilişkilere (daha az aracı) izin veren bir teknolojinin temellerini görme yeteneği, hayatın her kesiminden herkesi bir araya getirdi.”

“İnternet erişimi olan herkes halka açık blok zincirlerine katılabilir ve çözümler ve uygulamalar oluşturmaya başlayabilir. Hızlı, ucuz ve güvenli işlemlerden faydalanabilir ve kendi geleceklerine ve hayallerine “sahip olmaya” başlayabilirler.”

“En heyecan verici kripto trendi, herkesin sistemin bir parçası olmasına ve herkesin karmaşık ve ayrıcalıklı bir sistemden faydalanmasına izin verecek yeni bir ödeme sisteminin geliştirilmesidir. Mikro ödemeleri etkinleştirdiğimizde, yaratıcılara, yazarlara ve sanatçılara paranın küçük bir kısmını ödeyebileceğiz – bir kişi için küçük miktarlar, hevesli bir sanatçı için ödüllendirici bir kariyer haline geliyor.”

“Kripto dünyası, daha önce hiç görmediğimiz bir ölçekte inovasyonu mümkün kılıyor – piyasalardaki mevcut durgunluk, çöpleri temizlemek ve kazananların ortaya çıkmaya başladığını görmek için harika bir zaman. Mevcut kazananların ortaya çıktığı.com patlaması sırasında – Blockchain teknolojisiyle aynı andayız – heyecan verici zamanlar önümüzde.”

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu