HaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) Haberleri

Ripple (XRP) 2022 Fiyat Tahmini! SEC Davasının Sonucunu Etkileyecek Önemli Gelişme!

Bu yılın başlarında XRP 0,19 dolar gibi rakamlardan alınabiliyordu. Şu an bile yaşanan düşüşlere rağmen fiyat %370 yukarıda bulunuyor. Yani 2021 yılının Ocak ayında yapılan 1000 dolarlık XRP yatırımı bugünlerde 3700 dolar seviyelerine ulaştı. Şimdi, bu paragrafı okurken kendinizi 2022 Aralık’ta hayal edin, Ocak ayında alım yapsaydım keşke diyecek misiniz? 2021 yılı için bu ah keşke şeklindeki hayıflanmaları birçok yatırımcıdan duyuyoruz. Aynı şeyin 2022 yılında olma ihtimali var ancak geleceği göremiyorsanız bundan da emin olamazsınız. Peki teknik ve temel analiz ışığında 2022 yılında XRP fiyatı kaç dolara ulaşacak?

2021 Yılında Kripto Para Piyasaları

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere bir dizi kripto para birimi, yılın sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. NFT‘lerin artan benimsenmesi ve daha fazla pazar bilinci, metaverse ve Web 3.0, ekosistemin piyasa değerini Ocak ayının en düşük 736 milyar dolarından Kasım ayının en yüksek değeri olan 3.009 milyar dolara çıkardı. Toplam kripto piyasa değeri, yazı yazılırken 2.380 milyar dolardı.

BTC hakimiyeti, Eylül ayında 2021 yılının en düşük seviyesi olan %39,56’ya düştü elbette bu durum altcoinlere ciddi yükseliş fırsatları tanıdı. Ocak ayında Bitcoin hakimiyeti %73,63 seviyesindeydi. CoinMarketCap’e göre XRP, 43,77 milyar dolarlık piyasa değeri ile 7. en büyük kriptodur. XRP, zemin kaybetmeden önce önemli bir süre 3 numarada kaldı. Şu anda piyasa değerine göre 3. sırada yer alan Binance Coin (BNB), yıl için %1.356, Cardano’nun ADA’sı (6. sırada) %691 arttı. Şu anda piyasa değerine göre 5. sırada yer alan Solana (SOL), yıl boyunca %12.764 gibi etkileyici bir artış gösterdi.

SEC’in Ripple Labs aleyhine açtığı dava, satışa yol açtı. Ancak yılın sonlarında, SEC ile olumlu bir anlaşmaya varma umutları, XRP fiyatını 1 doların üzerine taşıdı. SEC, bir dijital varlık menkul kıymet teklifi yoluyla 1,3 milyar doların üzerinde para toplandığını iddia ediyor. İddianın anahtarı, SEC’in XRP’yi menkul kıymet olarak sınıflandırmasıdır. Bu, ETH’nin tam tersiydi. Haziran ayında SEC, ETH tekliflerinin ve satışlarının menkul kıymet işlemleri olmadığını belirtmişti.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Anlık 51.000

Ripple (XRP) 2022 Fiyat Tahmini

Kar amacı gütmeyen bir hükümet gözlemcisi olan Empower Oversight tarafından SEC‘e karşı açılan bir önyargı iddiası kilit öneme sahip olacak. Empower Oversight, SEC yetkililerinin Ripple Labs ve XRP’ye karşı önyargılı olduğunu iddia ediyor. Empower Oversight lehine bir karar, SEC’e XRP‘yi desteklemesi gereken Ripple Lab aleyhindeki iddiayı kapatmak için daha fazla neden verecektir. İddialara yönelik böyle bir sonuç, XRP’nin Ocak 2018 ATH seviyesi olan 3,35 doların hızla aşılmasına sebep olabilir.

Bazı analistler 2021 yılı içinde 5 dolarlı seviyelere ulaşılacağını düşünüyor. Ancak davanın olumsuz sonuçlanması Ripple Labs ve XRP sahipleri üzerinde yıkıcı bir etki oluşturabilir. Düzenleyicilerin gözetim baskısı eğer 2022 yılında kripto para piyasaları üzerinde olumsuz bir etki oluşturursa fiyat yıl için 0,5 doların altında kalabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu