Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) Haberleri

Ripple ODL, Küresel Erişime Ulaşmaya Yakın Kripto Paradır!

Ripple, muazzam bir büyüme gösterebilir...

The Ripple Drop’un son bölümünde, RippleNet Genel Müdürü Ashish Birla, kripto para birimi likiditesinin nasıl çalıştığını, neden önemli olduğunu ve Ripple’ın isteğe bağlı likiditesinin (ODL) ve Liquidity Hub’ın büyümesini sağlamada oynayacağı rol hakkında konuşuyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Büyüyen kripto likiditesi

Ashish, likidite sağlamak için büyük bankalardan ve nostro hesaplardan oluşan bir ağ gerektirmediğinden kripto para birimlerinin dünya çapında fiat para birimlerinden çok daha kolay hareket ettiğini belirtiyor. Coinbase, Bitso ve Bitstamp gibi kripto borsaları, madeni para veya fiat para birimini kolayca takas etmeyi kolaylaştırır.

Ashish, şu anda bu borsalarda günlük yüz milyarlarca dolarlık kripto paranın alınıp satıldığını, sektörün likiditesinin hala yılda bir milyar doların altında olduğu 2013 yılına göre önemli bir artış olduğunu belirtiyor.

“Daha fazla likidite, daha iyi bir ürün sunabileceğimiz anlamına gelir. Sınır ötesi ödemeleri daha düşük maliyetle gönderebilirsiniz” diyor.

Dikkatinizi Çekebilir: GameStop, Temmuz ayının sonunda NFT Marketini Açıyor!

Ashish’e göre, kripto para birimi likiditesi miktarı her yıl kabaca ikiye katlanıyor, bu da özellikle sınır ötesi ödemeler açısından tasarruf ve müşteri deneyimleri için iyiye işaret.

RippleNet’in Yükselişi

Bu arka plana karşı 2021, RippleNet için önemli bir yıl oldu.

Ashish, RippleNet’in yılı 10 milyar doların üzerinde ödemeyle kapattığını ve İsteğe Bağlı Likidite (ODL) ürününü 22 hedef pazara genişlettiğini ve bu dönüm noktasının ODL’yi tam küresel kapsama yakınlaştırdığını belirtti.

Ashish, bu hızlı büyümeyi, geleneksel itibari para hareketi ve muhabir bankacılık ağlarına göre ODL’nin sunduğu iki belirgin avantaja bağlıyor: daha hızlı işlem hızları ve sermayenin daha verimli kullanımı.

Yükselen faiz oranları sermayeyi gelecek yıl daha da pahalı hale getirebileceğinden, ikincisinin anahtar olduğunu açıklıyor. ODL ön finansman gerektirmediğinden, ortaklar ODL ile maliyet tasarruflarını artırarak bu daha pahalı sermayeyi nostro hesaplara bağlamaktan kaçınabilirler.

Genel kripto likiditesindeki devam eden artış, temel işlem maliyetlerini düşürdüğü ve ODL kullanarak daha hızlı ve daha verimli para göndermeyi daha ucuz hale getirdiği için bu teklifin değerine daha da katkıda bulunuyor.

İşletmeler için Likidite Merkezi

ODL’nin başarısı, yaklaşık iki yıldır ODL ürününün bir parçası olarak dahili likidite yönetimi için kullanılan Ripple Swell’de duyurulan kurumsal odaklı bir ürün olan Ripple Liquidity Hub’ı başlatma fikrimizin de merkezinde yer alıyor.

Üçüncü taraf piyasa yapıcılar aracılığıyla kripto likidite sağlamada açık bir lider olarak Ashish, şirketlerin müşterilerine çeşitli dijital varlıkları (bitcoin, ether ve diğerleri gibi) sunmak için deneyimlerimizi nasıl kullanabileceklerini sormaya başladıklarını söylüyor. Ripple Liquidity Hub, hem bu konuşmaların hem de mevcut RippleNet ürününün yaklaşan doğal evrimidir.

Google Flights veya Kayak’ın birden fazla seyahat rezervasyonu konumundan fiyatları toplamasına benzer şekilde, Ripple biraz benzer bir likidite çözümü sağlamayı amaçlıyor. Ripple Likidite Merkezi, borsalar, OTC masaları ve piyasa yapıcılar dahil olmak üzere birden fazla likidite piyasasıyla entegre olmak için Ripple’ın mevcut altyapısı üzerine inşa edilecek ve işletmelerin dijital varlıkları optimize edilmiş fiyatlarla almasına olanak tanıyacak. Bu, anahtar teslim operasyon için kolay entegrasyon sağlayarak, Ripple ortaklarının müşterilerine büyük likidite havuzları kullanarak kripto para birimleri satın alma, satma ve depolama olanağı sunmasına olanak tanır.

Ashish, tepkinin çok büyük olduğunu söylüyor. Potansiyel müşteriler, Ripple’ın uzmanlığına ve aksi takdirde göz korkutucu olabilecek bir teklifi düzene sokmak için siciline güvendikleri için Ripple Likidite Merkezi olasılığı konusunda heyecanlılar.

Ashish, 2022’nin RippleNet ve ürünleri için başka bir büyük yıl olacağını tahmin ediyor. Özellikle, RippleNet müşterileri için NFT fırsatları hakkında RippleX ekibiyle yaptığı konuşmalardan ilham alıyor. Herhangi bir olası işbirliğini, kurumsal kriptoda her zaman bir sonraki adımın önünde olma taahhüdümüzün bir örneği olarak görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu