Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) Haberleri

Ripple, Güney Kore için Kripto Para Birimi Düzenleme Kılavuzunu Yayınladı

Son dakika Ripple (XRP) Kripto Düzenlemesi... İşte Detaylar!

Ripple, Güney Kore’de dijital varlıklar ve kripto para birimleri için siyasi bir çerçeve sağlayan bir teknik inceleme yayınladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

“ Kore’de Blok Zinciri ve Dijital Varlıklar için Politika Çerçevesi ” başlıklı belge , Koreli politika yapıcılara ve düzenleyicilere sağlam bir düzenleyici çerçeve benimseyerek blok zinciri ortamını daha da geliştirmeleri için öneriler sunuyor ve finansal kurumların katılımını teşvik ediyor. bölge boyunca.

Makale, çeşitli yargı alanlarındaki bir dizi dijital varlık sınıflandırmasını inceliyor ve Kore’de dijital varlıkların kullanımını daha da geliştirmek için öneriler sunuyor:

  • Küresel en iyi uygulamalara uygun bir dijital varlık sınıflandırması benimseyin ve ödeme jetonları, hizmet jetonları ve güvenlik jetonları arasında net bir ayrım sağlayın.
  • Sektörde kesinlik sağlamak ve yeniliği teşvik etmek için dijital varlıklar için riske duyarlı bir düzenleyici çerçeve uygulamak.
  • Piyasa katılımcılarının düzenleyicilerin gözetimi altında kontrollü bir ortamda son kullanıcılarla yeni ve yenilikçi ürünleri, hizmetleri ve iş modellerini test etmelerini sağlayan dijital varlık inovasyon sanal alanlarının oluşturulması.
  • Düzenleyiciler ve piyasa katılımcıları arasında aktif diyalog yoluyla kamu-özel sektör işbirliğini teşvik etmek

Makale ayrıca, blok zinciri tabanlı bir küresel ödeme ağı olan RippleNet tarafından desteklenen sınır ötesi ödemeleri ve anında ve düşük maliyetli sınır ötesi için XRP dijital varlığını kullanan bir İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümünü kullanan bir vaka çalışmasını araştırıyor. pahalı ön fonlu hesaplara olan ihtiyacı ortadan kaldıran ödemeler. Ek olarak, GBC Korea GMAP platformunu kullanarak birleşme ve satın almaların kullanımına bir örnek açıklanmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir: Ethereum fiyatı %10’luk bir yükseliş rallisine hazırlanıyor

Sonuçlar şimdiden geldi: Blockchain geliştirmeye olan susuzluk artıyor

Önde gelen Kore finans kurumlarının blok zinciri teknolojisinin geliştirilmesine olan ilgisini değerlendirmek için Oxford Metrica, Kore’deki en büyük finans kurumlarının CEO’ları veya başkanları arasında bir anket yaptı. Anket, blok zincirinin daha da geliştirilmesine önemli bir ilgi olduğunu gösterdi.

Araştırmanın ana bulguları arasında şunlar yer alıyor:

  • Katılımcıların güçlü bir %100’ü ilgi gösterdi ve blok zinciri teknolojisini ana işlerine dahil etme fikrini aktif olarak destekledi.
  • Katılımcıların teknolojiyi uygulamadaki ilerlemelerini incelerken, %40’ının konseptin deneysel bir versiyonunu zaten geliştirdiği ve %60’ının deneysel uygulama aşamasında olduğu ortaya çıktı.
  • İş kolları bazında %80’i ödemelere, %20’si sermaye piyasalarına odaklanmıştır.

“ Kore’nin sanal varlıkları düzenlemek için bir yapıya ihtiyacı olduğu açık . Önerilen politika önerilerinin sektöre, pazarlara ve tüketicilere bölgedeki blok zinciri ve dijital varlıkların doğası hakkında yasal netlik getireceğini umuyoruz. İster tek tek ister birlikte uygulansın politika önerilerinin her biri, şimdi ve gelecekte yeterli güvence sağlarken yeniliği teşvik etme hedefine katkıda bulunabilir” dedi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu