HaberlerRipple (XRP) Haberleri

Ripple, Ethereum’u Yöneten SEC Yetkilisini Görevden Alabilir

William Hinman, Ethereum’u “yeterince merkezi olmayan” olarak nitelendirdi ve bu nedenle bir menkul kıymet değil.

Ripple, XRP hakkında benzer düşüncelere sahip olmasını umuyor olabilir.

Ripple , kripto ödeme firmasını ve iki üst düzey yöneticisinihalka ve diğerlerine1,3 milyar dolar değerinde XRP satarak menkul kıymet yasalarını ihlal etmekle suçlayan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mücadelesinde önemli bir prosedür zaferi kazandı.

Perşembe öğleden sonra verdiği bir kararda, ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Sarah Netburn, SEC’in 2018’de Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını söyleyen eski bir SEC yetkilisi William Hinman’ın ifadesini bozma yönündeki hareketini reddetti. işletmeyi yönetenlerin emeğinden elde edilen örtülü kâr vaadi.

Karar, SEC’in başarılı bir temyiz başvurusunu engelleyen Ripple’ın, Hinman’dan karar verme sürecinin yönleri hakkında ifade vermesini isteyebileceği anlamına geliyor. SEC, Ripple’ın görevden alma talebinin mantıksız ve davayla ilgisiz olduğunu iddia etmişti.

Perşembe günkü karar, SEC’in Aralık ayında Ripple’a dava açmasıyla başlayan acı bir davadaki en son çatışma, milyarlarca dolarlık XRP değerini silen bir davanın bombası. Nisan ayında Ripple, SEC’in Bitcoin ve Ethereum tartışmaları hakkında dahili belgeler üretmesini gerektiren bir keşif kararı da kazandı .

Ripple’ın yasal stratejisi, SEC’in davasını keyfi ve haksız olarak göstermeye ve Bitcoin ve Ethereum’u menkul kıymetler olarak bulan önceki kurum kararlarına dikkat çekmeye başladı.

Hinman tarafından 2018 yılında yapılan bir konuşmada gelen SEC’in Ethereum kararı özellikle tartışmalı oldu. Ethereum üzerindeki yasal bir bulutu kaldırdığı için kripto dünyasında birçok kişi tarafından kutlanırken, Hinman’ın bir blok zinciri tokenini “yeterince merkezi olmayan” hale geldiğinde bir güvenlik olmadığını söyleyen yeni bir doktrini başlatmasının ardından konuşma yasal dünyada kaşları kaldırdı. Konuşmaya kadar, böyle bir doktrin, menkul kıymetler hukukunda bilinmiyordu ve 1946 Yüksek Mahkemesi kararında belirtilen bir dizi kriter olan “Howey Testi”, menkul kıymetin ne olduğunu belirlemek için bir önlem olarak kaldı.

Ethereum kararından kısa bir süre sonra SEC’den ayrılan Hinman, inceleme altına alındı. Yani, bir Business Insider ifşası, SEC’deyken, 2018’de yeniden katıldığı eski hukuk firması Simpson Thatcher’dan 1,6 milyon dolar değerinde bir emekli maaşı aldığını ortaya çıkardı. Firma, Enterprise Ethereum Alliance’ın yönetim kurulunda yer alıyor. Ethereum için iş kullanım durumlarını teşvik eder.

Ripple, mahkemeyi XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’a benzer şekilde ele alınması ve SEC kaydından muaf tutulması gerektiğine ikna etmeye çalışacak. Bu argümanı yapmak için SEC’in dahili olarak tartışılan kriterlerini de kullanabilir.

Ancak, ajansın dahili notları saklamak için ayrıcalık gösterdiğini iddia eden Ripple’ın avukatlarına göre, bu belgelerin elde edilmesinin zor olduğu kanıtlandı.

SEC bugün, Hinman’ın ajans için değil, kendisi için konuştuğunu savundu, ancak ajans personelinin konuşmanın taslağına yardım ettiğini kabul etti.

Ancak Yargıç Netburn, Ripple ve SEC kapsam üzerinde anlaştıktan sonra Hinman’ın ifade için oturmasını emretti. Perşembe günkü karar Ripple için bir kazanç olsa da, çok daha büyük bir davada nispeten küçük bir prosedür meselesidir ve sonucun kesin olmaktan uzak olduğu bir durumdur.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu