Editörün SeçtikleriHaberlerRipple (XRP) Haberleri
Trend

Ripple CEO’su SEC Davasını Kaybederse ABD’de Çalışmayı Durdurucak

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) karşı açtığı davayı kaybederse firmasının ABD'deki işini kapatacağını söyleyerek Ripple (XRP) kripto para sahiplerine güvence verdi.

Şirketin şu anda merkezi San Francisco, California’dadır. Mahkeme, SEC’in XRP madeni paralarını menkul kıymet olarak tanıma iddiasını tatmin ederse, kuruluş merkez ofisini yurtdışına taşıyacak.

Garlinghouse, şirketinin zaferine inanıyor ve davanın hayal edebileceğinden çok daha iyi gittiğini iddia ediyor. Ona göre, Ripple aleyhindeki SEC davasındaki karar gelecek yıl verilecek.

Brad Garlinghouse, Ripple CEO, XRP CEO, Ripple CEO Kimdir? Brad Garlinghouse'dir
Brad Garlinghouse

Ripple’ın kaybı, dünyanın en büyük ABD pazarına erişimini kapatacağı için firmanın gelişimini engelleyecektir. Bir zafer aynı zamanda büyüme fırsatları da doğuracak çünkü ABD’li işletmeler artık örgütle çalışmaktan korkmayacak.

Ayrıca davanın sonucu tüm kripto endüstrisini etkileyecek. SEC davası onaylanırsa, diğer dijital varlıklara menkul kıymet statüsü verilmesi riski olacak ve yaratıcıları Amerika Birleşik Devletleri dışına iş aktarmayı tercih edecek. Aksine, Ripple’ın zaferi olumlu bir emsal olacak ve sanal para birimlerinin dolaşımını düzenleme mekanizmasını etkileyecektir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu