Altcoin HaberleriHaberlerRipple (XRP) Haberleri

Ripple, CBDC’lere İlişkin Araştırmaları Hızlandırmak İçin Dijital Euro Derneği İle Ortaklık Yapıyor

Ortaklık, Ripple’ın bir Avrupa merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) oluşturulması için geliştirme ve araştırmayı hızlandırma konusunda işbirliği yapmak üzere Digital Euro Association ile birlikte çalıştığını görecek. Ancak ortaklık, Avrupa Komisyonu’nun 2023 için belirlenen bir hedef tarihi olan bir CBDC çerçevesi oluşturmayı hedeflediğine dair son açıklamalarıyla tamamen uyumlu olmayabilir.

“Ripple ile olan ortaklık sayesinde DEA topluluğunun teknolojik uzmanlığını artırabildiğimiz için çok heyecanlıyız. Dünya çapında giderek daha fazla CBDC projesi ileri aşamalara ulaştıkça, bir CBDC’nin teknolojik tasarımı politika yapıcılar için önemli bir rol oynayacak. Yakın gelecek, önceki yıllar öncelikle araştırmaya odaklanırken,” diyor Digital Euro Association Başkanı Jonas Gross.

Ripple, İngiltere, Bhutan ve Palau Cumhuriyeti’nin de firma ile teknik ortaklıklar kurmasıyla birlikte dünya çapında birçok CBDC girişiminde yer aldı. Ripple, Merkez Bankası dijital para birimleri için blok zincir tabanlı uygulamalar konusunda teknik uzmanlığı paylaşan Dijital Euro Birliği’nin “destekleyici ortağı” rolünü üstlenecek. Geçen yıl Ekim ayında Ripple , bir Birleşik Krallık CBDC’sinin geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla yönetim kurulunda bir danışmanlık rolüyle Digital Pound Foundation’a katıldı.

Dikkatinizi Çekebilir: Uber CEO’su Olası Kripto Ödemeleri Entegrasyonunu Onayladı

Digital Euro Association tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre , Ripple ile ortaklık “dijital para birimleri ve bilgi alışverişi etrafında ortak eğitim çabalarını” kapsayacak. Ripple, şu anda ortaklık portföyünde CBDC’ler üzerinde çalışan 40 geliştiricisi ve araştırmacısı olduğunu açıklayarak, küresel olarak artan sayıda CBDC’ye önemli çabalar harcadığını söylüyor.

Ortaklık, araştırmaya dayalı ve teorik bir girişim olduğu göz önüne alındığında, Avrupa hükümetinin dijital bir Euro yaratma çabalarıyla doğrudan bağlantılı değildir. Bununla birlikte, bir ortak olarak Ripple ve bir düşünce kuruluşu olarak çalışan Dijital Euro Birliği ile, bir Avrupa CBDC‘si için politika ve düzenleme, gerçekten dijital bir Euro’nun gerçekleşmesi durumunda büyük olasılıkla etkilenecektir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu