HaberlerRipple (XRP) Haberleri

Ripple, CBDC Çalışmasını Geliştirmek için Dijital Euro Birliği’ni Destekliyor

Digital Euro Association (DEA) Salı günü bir tweet'te blockchain şirketi ve ödeme devi Ripple'ın önümüzdeki hafta başlayacak olan yaz etkinliğinin sponsorlarından biri olduğunu duyurdu.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, bu yıl 11 Şubat’ta DEA, Ripple ile bir ortaklığa girdi. Bu arada Ripple, derneğin “Altın” statüsüne sahip tek ortağıdır.

DEA, araştırma ve eğitim stratejileri aracılığıyla dijital euronun gelişimine katkıda bulunan bağımsız bir düşünce kuruluşudur.

“CBDC alanındaki çalışmalarımızı daha da geliştirmek için destekleyici bir ortak olarak Digital Euro Association’a katılmaktan memnuniyet duyuyoruz. DEA, CBDC’lerin ve özellikle dijital euronun gelişimini ve büyümesini yönlendirmek için Avrupa ve küresel pazarlarda çalışıyor” dedi.

Ripple uzun süredir CBDC fikrini destekliyor. DEA’ya ek olarak, firma 2021’de katıldığı Digital Pound Association ile de bir ortaklığa sahiptir. Ayrıca Ripple, CBDC çözümleri geliştirmek için çeşitli hükümetlerle çalışma deneyimine de sahiptir.

Bu ayın başlarında, ödeme devi Ripple CBDC Innovate adlı bir CBDC hackathon’u başlattı ve ilk olarak 47.000$’lık ödül havuzu ve yalnızca kazanana özel bir etkinlikte ek 150.000$’lık ödül havuzuyla. Hackathon, birlikte çalışabilirlik, perakende satış ve finansal kapsayıcılık konularına odaklanacak.

Halihazırda Çin, büyük ölçekli denemeler yapmaya başladığı için CBDC’nin geliştirilmesinde diğer gelişmiş ülkelerin çok önündedir. Buna karşılık, diğerleri CBDC araştırmasının çeşitli aşamalarında kalır.

Bu yılın başlarında, ABD Federal Rezervi konuyla ilgili bir belge yayınladı, ancak resmi bir pozisyon ifade etmekten kaçınarak halkı fikrini ifade etmeye çağırdı. Bu arada, Mart ayındaki ünlü kripto yürütme emrinde Biden, ilgili devlet kurumlarını bu fikri ciddi şekilde düşünmeye çağırdı.

Halkın, özellikle de kripto para birimi savunucularının hala bir CBDC fikri konusunda bölünmüş durumda olduğunu belirtmekte fayda var. Birçoğu bunun daha ucuz ve daha verimli bir değer transferi sağlayacağı konusunda hemfikir olsa da, bazıları stabilcoinlerin bu rolü zaten yerine getirdiğini ve artan hükümet gözetimi ve gizlilik riskleri hakkında endişeleri artırdığını savunuyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu