Altcoin HaberleriHaberlerRipple (XRP) Haberleri

Ripple, bu hafta SEC ile savaşında zafer kazandı

Roberts-on-Crypto-Larger
Roberts-on-Crypto-Larger

Ripple, bu hafta SEC ile yaptığı bitmeyen savaşta küçük bir kazanç elde etti.

Bir yargıç , Ripple’ın iki taraf arasında devam eden davanın bir parçası olarak eski bir SEC yetkilisini görevden alabileceğine karar verdi – ajansın karşı çıktığı bir hareket, özellikle kripto söz konusu olduğunda düzenleyici sosisin nasıl yapıldığına ışık tutacağı için.

Söz konusu yetkili Bill Hinman. Kripto çevrelerinde ünlü çünkü 2018’de SEC’de çalışırken, Ethereum‘un yerel kripto para biriminin (ETH) “yeterince merkezi olmayan” hale geldiği gerekçesiyle bir menkul kıymet olmadığını ilan etmek için yasal bir değnek salladı. Bu bulgu, elbette Ethereum topluluğunu sevindirdi, ancak Hinman’ın “yeterince merkezi olmayan” testi arka tarafından çıkardığını ilan eden kripto avukatlarını şaşırttı.

Bu arada Ripple, eski ajansı XRP satmak için Ripple’a dava açmaya karar verirken Hinman’ın Ethereum’u neden temizlediğini bilmek istiyor. Hinman’ın vardığı sonucun sağlam nedenleri olabilir – sonuçta XRP ve ETH farklı canavarlardır , ancak Ripple muhtemelen ona başka motivasyonları olup olmadığını soracaktır. Yani şirket, Hinman’a ETH konusundaki kararının, SEC’deki görev süresi boyunca kendisine 1,6 milyon dolar ödeyen eski hukuk firmasının Enterprise Ethereum Alliance‘ın bir üyesi olmasıyla bir ilgisi olup olmadığını sorabilir.

Hinman, muhtemelen ETH hakkındaki sonuca bağımsız gerekçelerle varmıştır – en azından kararı politika ve yenilik açısından doğru olduğu için değil – ancak hukuk firmasıyla olan ve çıkar çatışması kokan bağlarının optikleri kötü bir görünüm. Hem Hinman hem de SEC için. Ajansın Ripple’ın Hinman’ın ifadesini almasını engellemek istemesine şaşmamalı.

Yargıcın Ripple’ın Hinman’ı görevden almasına izin verme kararının davanın belirleyici faktörü olması muhtemel değil. Şirketin, SEC’in, XRP’yi ” tarafsız bir köprü para birimi ” olarak dağıtmak da dahil olmak üzere çeşitli işletmelerinin, kendi XRP stokunu piyasaya satmayı haklı çıkarmak için yalnızca bir sis perdesi olduğu yönündeki iddialarına ilişkin yanıtlayacak çok şeyi var . Aynı şekilde, üst düzey yöneticilerinin mahkemede neden kişisel olarak 650 milyon dolar değerinde XRP sattıklarını ve uzun vadeli vaadini konuşmaya devam ettiklerini açıklamaları ilginç olacak.

Kripto huysuz Stephen Palley’nin Twitter’da belirttiği gibi, hakimin bu haftaki kararı, Ripple’ın savaşı değil küçük bir savaşı kazandığı anlamına geliyor.

Karar aynı şekilde önemlidir, çünkü SEC’i kripto politikaları söz konusu olduğunda ya da yokluğunda daha önce hiç olmadığı kadar zor duruma sokar . Ajans, bariz dolandırıcılıkların şiddetli olduğu 2017 ICO patlamasının çoğunda kenarda durdu. O zamandan beri kaybedilen zamanı telafi ediyor , ancak “düzenleme = yaptırım” stratejisi tüm sektörü bir belirsizlik bulutu altında tuttu. Neden menkul kıymetin ne olduğu ve ne olmadığı konusunda net kurallar koymuyorsunuz ?

Ayrıca, yaklaşık on yıldır XRP satan Ripple’ın peşinden koşmanın, büyük aracı kurumlarda meme stok çılgınlığı ve çöküş döneminde SEC kaynaklarının gerçekten en iyi kullanımı olup olmadığını da sorabilirsiniz. MIT’de blockchain üzerine bir ders veren yeni SEC Komiseri Gary Gensler’e gelince, kripto endüstrisinin onun için yüksek umutları, Gensler’in yavaş ilerleyen kripto politikası olduğu netleştikçe azalıyor – muhtemelen kripto hala Capitol Hill’de politik bir sıcak patates olduğu için , ve konuyu şimdilik es geçmeyi tercih ederdi.

Bu nedenle Ripple davası, SEC’den bir miktar hesap verebilirlik talep etmek için şimdilik en iyi umudu sunuyor. Elbette, birçok insan Ripple’a veya XRP ordusu olarak bilinen botlar ve fanatikler çetesine çok az sevgi duyuyor, ancak şirketin ekip için bir tane aldığına minnettar olmalılar.

Daha geniş kripto topluluğunun Hinman’ın ifadesinde ve SEC’in tam olarak ne yaptığı konusunda netleşmesini sağlama fırsatında bir payı var.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu