Altcoin HaberleriHaberlerRipple (XRP) Haberleri

Ripple, 500 milyon XRP jetonunun kilidini açıyor

Ripple, emanet cüzdanından bir milyar XRP jetonunun kilidini açtıktan 24 saatten kısa bir süre sonra, şirket 500 milyon birim XRP daha yayınladı.

Bir kripto para birimi izleme hizmeti olan Whale Alert’e göre, Ripple iki ayrı işlemde yeni XRP tokenlerinin kilidini açtı.

İlk işlemde, blockchain şirketi emanet cüzdanından 300 milyon XRP’nin kilidini açtı ve verilen tokenler hemen harici bir Ripple cüzdanına aktarılırken, başka bir işlem 62,4 milyon dolar değerinde 200 milyon XRP’nin serbest bırakılmasını içeriyordu. etiketi olmayan bilinmeyen bir cüzdana gönderilir.

Ripple Token Kilit Açma Girişimi

Daha da önemlisi, işlemler Whale Alert’in Cuma gününün erken saatlerinde 300 milyon doların üzerinde bir değere sahip bir milyar XRP’nin kilidini zaten Ripple’ın kilidini açtığını açıklamasından hemen sonra yapıldı.

Ripple Escrow cüzdanından açılan tokenlar, blockchain şirketinin 2017’de başlayan aylık token kilit açma etkinliğinin bir parçasıdır.

Ripple daha fazla XRP tutuyor ve şirket her ay kademeli olarak bir milyar XRP hissesini piyasaya sürüyor.

Jetonların kademeli olarak verilmesinin ardındaki fikir, kripto para biriminin fiyatını ayakta tutmak ve özellikle de Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan yasal işlemle karşı karşıya olduğu için düşmesini önlemektir.

Ripple, XRP fiyatının düşmesini engellemeye çalışıyor

Ripple ayrıca, yeni çıkarılan tüm jetonların büyük bir miktarını yeniden kilitleyerek XRP fiyatını daha da korumak için önemli adımlar attı. Aylık bir milyar XRP’nin kilidini açtıktan sonra, şirket tipik olarak toplamın 800 milyonunu emanete iade ederken, 200 milyon birim Ripple’ın günlük operasyonlarına hizmet etmek için piyasada kalır.

Dün Ripple ilk milyar XRP’nin kilidini açtığında birçok insan bunu bekliyordu. Ripple, verilen tokenlerin bir kısmını Escrow cüzdanına geri kilitlediği için topluluğunu hayal kırıklığına uğratmadı.

Ancak Ripple, dün açılan 1,5 milyar jetondan yalnızca 700 milyon XRP iade etti. İşlemler, her biri sırasıyla 500 milyon ve 200 milyon olmak üzere iki ayrı taksitte gerçekleşti.

Bu arada, XRP’nin fiyatı, başka bir 500 milyon XRP tokeninin kilidinin açılmasından etkilenmedi. Token son 24 saatte sadece %0,3 düştü ve şu anda 0,31 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu