Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) Haberleri

Ripple: 21Shares, AXRP Değişim Ürününü Piyasaya Sürüyor

Ripple: 21Shares, AXRP Değişim Ürününü Piyasaya Sürüyor

Kripto para birimi değişim ürünlerinin (ETP) ihracında öncülerden biri olan İsviçreli şirket 21Shares AG, hisse senedi ticareti yapan en büyük Avrupa ticaret platformlarından biri olan SIX Swiss Exchange’de İsviçre Frangı (CHF) cinsinden ETP $XRP’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Türevleri ve Zürih merkezlidir.

21Shares XRP Fiziksel Olarak Teminatlandırılmış ETP

21Shares Ripple XRP ETP, “dünyanın ilk Ripple ETP’si” olarak tanıtılıyor ve AXRP kodu altında işlem görüyor. Her bir ETP hissesi 30.11650072 XRP’ye sahipken, XRP eksi ücretlerinin yatırım performansını izlemeyi amaçlıyor.

Ürün %2,5 yönetim ücretine sahiptir ve halihazırda Boerse Stuttgart ve Euronext Amsterdam ve Euronext Paris dahil olmak üzere bir dizi başka borsada listelenmiştir. Şubat 2022 CryptoCompare varlık raporuna göre, 76,7 milyon XRP’ye sahipti.

Özellikle bu, XRP’nin değerini izleyen tek ETP değil. Geçen yıl CoinShares, SIX Swiss Exchange’de toplam %1,5 harcama oranıyla listelenen CoinShars Physical XRP (XRPL) ürününü piyasaya sürdü. Ürün, piyasaya sürüldüğünde her biri 40 jeton tarafından desteklenen bir kripto varlığının performansını kopyalamayı hedefliyor.

21Shares’in AXRP genişlemesi , Cardano ($ADA), Solana ($SOL) ve Polkadot ($DOT) için “dünyanın ilk fiziksel olarak desteklenen” ETP’leri de dahil olmak üzere borsada yedi yeni ürünün piyasaya sürülmesinden sonra geliyor . Firma, ETP’lerin borsada işlem gören fonlardan (ETF’ler) “özel amaçlı bir araç (SPV) tarafından ihraç edilen borç senetleri” olmaları bakımından farklılık gösterdiğini belirtiyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Para Borsası Exchange LAToken, müşterinin XRP’den elde ettiği kâra el koydu

Ürün genişletmesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komiseri (SEC) Hester Pierce’in düzenleyicinin XRP tokeni üzerinden Ripple aleyhine açtığı davada istenen sonucu almayacağına inandığını bildiren raporlardan sonra geldi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu