Ekonomi Haberleri

Revolut, İngiltere’nin En Büyük Fintech’i Oldu

Popüler neobank ve kripto ticaret uygulaması Revolut, Tiger Global Management ve SoftBank’s Vision Fund liderliğindeki bir turda 800 milyon dolar topladı. Bugün bir Sky News raporuna göre , Yatırım Revolut’un değerini 33 milyar dolara çıkardı – İngiltere’deki bir fintech şirketi için en yüksek değerleme. 

Şirket, yerel tuğla ve harç kurumunuzda bulabileceğiniz aynı geleneksel bankacılık hizmetlerinin çoğunu, ancak bir akıllı telefon uygulamasında sağlar. Bu hizmetlere ek olarak Revolut, kripto para birimlerini son birkaç yılda önemli bir odak noktası haline getirdi. 

Şirketin ayrıca, Revolut’un finansal detaylarının geçen ay kripto para varlıklarının gerçeğe uygun değer kazançlarını içermesi nedeniyle, bilançosunda kripto tuttuğu bildiriliyor.

Revolut’un kriptoyla ilgilenen bir kitleye hitap etme hamleleri, sektör için 2020’nin çıkış yılında ikiye katlanmış gibi görünüyor. CNBC’ye göre, Mart ayındaki çöküşten bu yana kripto fiyatlarındaki istikrarlı artış Revolut’a 45 milyon dolar kazandırdı.

Revolut, Londra’nın fintech sahnesine öncülük ediyor

Yine de, yatırım devleri SoftBank ve Tiger Global’den gelen 800 milyon dolarlık enjeksiyon, günümüzün köpüklü standartlarına göre bile fahiş görünüyor. Sky News , 15 milyar dolar gibi yüksek bir değerleme beklediğini bildirirken, Bloomberg 20 milyar dolarlık bir değerleme bekliyordu.

Yeni değerleme şimdi Revolut’u İngiltere’deki en değerli fintech şirketi yapıyor. Wise, daha önce Transferwise, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda 12 milyar dolarlık bir değerleme ile doğrudan listelendi. Revolut’un doğrudan rakibi olan Monzo, 1,7 milyar dolarlık çok daha düşük bir değerlemeyle övünüyor. 

Ne Wise ne de Monzo kripto ile ilgilenmiyor.

Ancak bu günlerde kripto, yeni zirvelere çıkışından bu yana bir rutine girdi. Bitcoin, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 dolardan yarıya indikten sonra birkaç hafta boyunca yatay işlem gördü.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu