Ethereum Haberleri (ETH)

Reddit, Ethereum Tabanlı Belirteçlerini Ölçeklendirmek için Katman-2 Çözümünü Kullanıyor

Reddit geliştiricileri, platformun topluluk belirteçlerini ölçeklendirmek için Arbitrum toplamalarına döndü.

Ekip, Rinkeby test ağında denedikten sonra çözümü Ethereum‘un ana ağına yerleştirecek.

Reddit, Ethereum tabanlı topluluk puanlarını ( Moons and Bricks adı verilen belirteçler) ölçeklendirmek için artık ölçeklendirme çözümü Arbitrum‘u kullandığını duyurdu .

“Arbitrum ile Reddit’in Topluluk Puanlarını ölçeklendiriyoruz! Bugün, Arbitrum teknolojisini kullanan yeni bir Katman-2 toplamasını dağıtıyoruz. Reddit yöneticileri dün açıkladığı gibi , Ethereum ana ağına geçmeden önce bu ölçeklendirme ağını Rinkeby’nin üzerinde test edeceğiz.

Arbitrum birkaç “biridir toplamaları şu anda Ethereum için geliştirilmektedir”. Özünde, zincir dışı işlemler gerçekleştirerek Ethereum’un ana ağındaki yükün bir kısmını almayı hedefliyorlar.

Popüler tartışma panosu , Reddit’in kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisinden yararlanabileceği farklı yolları keşfetmek için Ocak ayında Ethereum Vakfı ile bağlantı kurdu. Öncelikli odak noktası her zaman tartışma panosunun, kullanıcıların “kaliteli” gönderiler göndererek kazandıkları topluluk puanları olmuştur.

Başlangıçta Reddit, denemek için Rinkeby test ağının üzerine Arbitrum’u yerleştirdi ve her şey plana göre giderse gelecekte Ethereum’un ana ağına taşımayı planlıyor. Sonuç olarak, entegrasyon, Moons and Bricks işlemlerini hızlandırmaya ve hatta gaz ücretlerini düşürmeye yardımcı olmalıdır.

“İşlemlerin çok daha hızlı gerçekleştiğini fark edeceksiniz ve bir kez bir Kasa oluşturduğunuzda, her ay Moons/Bricks talep etmeye devam etmek zorunda kalmayacaksınız. Mahzende bir sihir gibi görünecekler!”

Reddit geliştiricileri açıkladı.

Geliştirilmekte olan İyimser Toplamalar ve ZK-Toplamalar gibi başka katman-2 ölçeklendirme çözümleri olsa da, Reddit’in ekibi Arbitrum’un teknolojisini “Topluluk Puanları için en umut verici ölçekleme teknolojisi” buldu.

Arbitrum’un başlıca avantajları arasında Reddit ekibi, ademi merkeziyetçiliğini, geliştirici dostu olmasını ve geniş ekosistem desteğini vurguladı.

“Bugünün lansmanı ileriye doğru atılmış büyük bir adım, ancak işimiz bitmiş olmaktan çok uzak. Reddit geliştiricileri, hedefimiz milyonlarca kullanıcıyı blok zincirine getirerek ana akım benimseme uçurumunu aşmak.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu