Altcoin HaberleriHaberler

Rapçi Gunna, Pushin Peth’te Yer Aldığını Reddetti

Gunna, söz konusu tweet’i silmeden önce, Pushin P jetonunu hayranlarına pazarlamış ve bunun hakkında tweet atmıştı.

Gölgeli Bir Kripto Para Birimi Teşvik Etmek

Kripto para birimi, popüler madeni paralara yatırım yapmak için acele eden bireylerle son derece popüler bir alandır. Ancak, arada sırada yatırımcıların aldatıldığı ve paralarının onlardan çalındığı durumlar vardır. Gunna bölümü, dolandırıcılıkların kripto pazarını ve daha da önemlisi, şüphelenmeyen yatırımcıları nasıl etkilediğinin mükemmel bir örneğidir.

Gunna, birkaç gün önce Twitter’da “shanemooncharts” adlı başka bir geliştiriciyle birlikte üzerinde çalıştığı yeni bir kripto projesini tanıtarak Twitter’a gitti. Gunna tweet attı

“@pushinpeth bizim için bir kripto metaverse yapıyor! @shanemooncharts projeyi destekliyor, bunun uçacağını biliyorum. BUNU AY’A GÖNDERİYORUM.”

Potansiyel Halı Çekme

Pushin Peth, Gunna’nın viral Pushin P’si ile ilişkilendirilmiş gibi geldi. Ancak, kullanıcılar kısa süre sonra soru sormaya ve bir halı çekme olayı hakkında konuşmaya başladı. Bir halı çekme olayı, geliştiricilerin yatırımcı parasıyla kaçması ve kullanıcılara hiçbir şey bırakmamasıdır.

Dikkatinizi Çekebilir: Ssv.Network Merkezi Olmayan ETH 2.0 Staking Altyapısı İnşa Etmek İçin 10 Milyon Dolar Güvence Altına Aldı

Bir kullanıcı tarafından bir Reddit gönderisi, yatırımcıların en büyük korkularını doğruladı ve kripto para biriminin bir halı çekme olayı yaşadığını ve gölgeli kriptoya yatırım yapan rapçi hayranlarının madeni paranın değeri sıfıra düşerken çok fazla para kaybettiğini ortaya koydu.

Gunna Katılımı Reddetti

Gunna, kripto para birimini tanıtan ilk tweet’i yayınladıktan saatler sonra, tweet’i sildi ve kızgın hayranlar onun katılımı hakkında onu sorguladı. Gunna, rekoru kırmaya çalışmak veya daha doğrusu Twitter’ının saldırıya uğraması için oldukça dayanıksız bir bahane oluşturmak için Twitter’a döndü ve hiçbir yerde dolandırıcılığa karışmadı.

Gunna takipçilerine şu tweeti attı:

“Takipçilerime ve hayranlarıma! Bu ‘pushin peth’ Dolandırıcılığı hakkında hiçbir şey bilmiyordum” diye bugün erken saatlerde yazdı (7 Şubat). “Birisi Twitter’ımı hackledi ve tweet’i hemen sildim! Hiçbir sahtekarlığı veya dolandırıcılığı özel veya genel olarak asla birlikte imzalamam! Ve dolandırılan herkes için çok üzgünüm!”

Twitter Sleuth Gunna’nın Katılımını Ortaya Çıkardı

ZachXBT, Gunna’nın iddiasının arkasındaki gerçeğe ulaşmak için daha derine inmeye karar verdi ve sonuçları bir Twitter ileti dizisinde yayınladı. Soruşturmaları, Gunna’nın aslında Pushin Peth ile ilişkisi olduğunu ve Twitter hesabının hacklenmiş gibi davrandığını ortaya çıkardı. İplik, madalyonun yaratıcısı Shane’in DM’ler aracılığıyla Gunna ile temas halinde olduğunu ortaya çıkardı. ZachXBT, amacını kanıtlamak için ekran görüntüleri de yayınladı.

Ayrıca Gunna’nın attığı Tweet’in önceden belirlendiğini ve Gunna’nın bunu öğleden sonra 2’de tweetleyeceğini belirttiğini açıkladı. Ardından Gunna’nın Twitter hesabının ekran görüntüsünü yayınladı ve söz konusu tweet saat 13:56’da yayınlandı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu