Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriSolana (SOL)

QuickNode Altyapısı İle Daha Hızlı Solana: Ekosistem Gecikmesi Çözüldü

QuickNode Altyapısı İle Daha Hızlı Solana: Ekosistem Gecikmesi Çözüldü

2021, Miami merkezli kripto girişimi QuickNode için devasa bir yıldı. Birçok endüstride lider şirketlere altyapı çözümleri sağlayarak blok zinciri alanına hakim olma tutkusu olan girişim, Tiger Global Management liderliğindeki bir turda başarılı bir şekilde 35 milyon dolar topladı. Bunu, Softbank gibi yatırımcılardan 10 milyon dolarlık bir bağış toplama turu izledi. Kripto şirketi, 2021’deki 20 kat gelir büyümesinin ardından bir zorunluluk olan bu fonları hızlı büyümek için kullanmayı planlıyor.

 

Atari ve Paypal gibi yerel olmayan blok zinciri firmalarına OpenSea , ChainLink ve PancakeSwap gibi büyük blok zinciri şirketlerine hizmet veren QuickNode, onlara borsalar gibi dApp’ler oluşturma ve NFT’ler için blok zincirlerine yazma erişimi sağlıyor.

 

Kurucu ortak Auston Bunsen’e göre,

“Her sosyal medya varlığı NFT işleri yapmak ister. Onlar için bir sağlayıcı olmak istiyoruz. Ürün setlerine kriptoyu dahil etmeyi düşünen her büyük banka, onları desteklemek istiyoruz.”

QuickNode, BSC, Ethereum, Matic, Bitcoin ve diğer 7 blok zincirinde destek sağlarken, Solana için gelişmiş bir gecikme seviyesi sağlıyor ve şirket tam olarak bunu kanıtlamak için yola çıktı.

 

Gecikme Nedir?

Bitcoin’deki bir işlem 10 dakika ve Ethereum’dakiler 30 saniye sürebilirken, bunu saniyede 65.000 işleme kadar hız için oluşturulmuş Solana ile karşılaştırın . Dönüşüm oranlarını önemli ölçüde artırma yeteneği ile hızın son kullanıcı için ne kadar önemli olduğunu öğrendiğimizden, bunun önemi küçümsenemez. Şu anda, en yoğun uygulamaların ayda on milyonlarca kullanıcıya ulaştığını görüyoruz, ancak pazar hala olgunlaşmamış durumda ve bu uygulamaların her ay yüz milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapacağı bir zamanı makul bir şekilde bekleyebiliriz. Son kullanıcı için gecikme, hızlı olan doğru blok zincirini seçmekle, aynı zamanda kullanmak istedikleri zincirlere bağlantısı olan uygulamaları seçmekle ilgilidir.

Dikkatinizi Çekebilir: UFC Ağır Siklet Şampiyonu, Cash App Ortaklığını Duyurdu; Ödemeleri BTC Olarak Alacak

QuickNode Gecikme Testi

QuickNode, hizmetinin geliştiriciler için diğer Solana blok zinciri altyapı sağlayıcılarına kıyasla ne kadar hızlı olduğunu keşfetmek için bir test gerçekleştirdi, hem yükleme süresini hem de blok yüksekliği yeniliğini ölçtü ve en yeni bloklarda mevcut olan bilgilerin ne kadar güncel olduğunu gösterdi.

Ethereum yalnızca 13 saniyede bir eklenen ortalama bir bloğa sahipken , Solana her saniyenin 4/10’unda bir blok ekleyerek güncelleme hızını hem tüccarlar hem de bilgi ve veri aktaran işletmeler için gerçekten önemli bir doğruluk ölçüsü haline getiriyor.

Testin Sonuçları

QuickNode ağının testteki yanıt süresi, diğer Solana tabanlı düğümlere kıyasla yaklaşık 8,25 kat daha hızlıydı. Bu da, geçmiş istatistiklerin gösterdiği gibi QuickNode kullanan platformlar için daha yüksek dönüşüm oranlarıyla ilişkilidir. Blok yüksekliği açısından, QuickNode, rakipleriyle karşılaştırıldığında her 4 onda bir saniyede bir eklenen yeni bir bloğa çevirerek, dikkate değer ölçüde daha hızlı olduğunu kanıtladı.

 

Sonuç Olarak

Çalışmanın yazarlarına göre , “Artık gecikmeyi ölçerek, hem Yükleme Süresi hem de Blok Yüksekliği Yeniliği merceğinden bakarak, bu önemli konu etrafındaki konuşmalara katkıda bulunmak için bazı şeffaflık ve veri tabanlı gözlemler getirmeye çalışıyoruz, bu nedenle karar- Üreticiler bilinçli kararlar verebilir.”

 

“Ve metodolojimizi paylaşarak, bu konuda endüstri genelinde daha fazla sohbet başlatabileceğimizi umuyoruz. İlk günlerdeyiz, ancak altyapı kararlarının yeni nesil Web3 uygulamalarını hayata geçirmede kritik farklılaştırıcılar olabileceğine inanıyoruz.”

Altcoin Haberleri: Altcoin Haber’ini Okudunuz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu