HaberlerNFT Haberleri

Quentin Tarantino, Miramax davasına rağmen ‘Ucuz Roman’ NFT müzayedesiyle ilerliyor

Film yapımcısı Quentin Tarantino Çarşamba günü yaptığı açıklamada, filmin yapımcılığını yapan Amerikan eğlence devi Miramax’ın olağanüstü bir davasına rağmen, Ucuz Roman senaryosunun halka açık bir karşılığı olmayan token (NFT) müzayedesinde ilerlediğini duyurdu.

Tarantino ve gizlilik odaklı bir blok zincirinin yaratıcısı olan ortağı SCRT Labs, Ucuz Roman senaryosunun altı bölümünü 17 Ocak ile 31 Ocak arasında açık artırmaya çıkarmayı planlıyor. Koleksiyondaki NFT’ler, filmdeki yedi bölümden birinden tek bir sahneyi yansıtacak. senaryo ve Tarantino’dan sesli yorum.

Dikkatinizi Çekebilir: Tatiliniz “Tembel” Geçiyorsa Sizin İçin Beş Bitcoin Kısa Filmleri: Enerji, Para ve… Sepet İçeri Gel?

Bireyler bir NFT satın almak için açık artırmaya ön kayıt yaptırmalıdır. Müzayede için kayıtlar 10 Ocak’ta başlıyor. Tarantino Koleksiyonundaki NFT’ler, Ethereum blok zincirine dayanıyor ve kullanıcıların bir NFT satın alabilmek için ETH veya ETC-20 uyumlu sabit paralara sahip olmaları gerekiyor.

Tarantino ve SCRT Labs, başlangıçta 2 Kasım 2021’de , bazı NFT meta verilerini özelleştirerek yalnızca token sahibinin görebilmesi için özelleştiren Secret Network’te Pulp Fiction NFT müzayedesini düzenleme planlarını duyurdular. Miramax, sonra sinemacı dava iddiasıyla “Tarantino onun tuttuğu Pulp Fiction NFT satışıyla ilgili olarak kes-ve-vazgeçmek ihmal, NFT planlarını Miramax’ten gizli” ve üzeri üretim şirketin telif ihlal Pulp Fiction.

SCRT Labs, bir Tarantino NFT’nin müzayedede başlangıçta ne kadara mal olacağını, firmanın müzayededen sonra Miramax’tan daha fazla yasal işlem bekleyip beklemediğini veya Tarantino’nun Ucuz Roman NFT’lerinin telif hakkına sahip olduğunu nasıl kanıtladığını netleştirmek için zamanında yanıt vermedi. Miramax, Kasım 2021’deki bir davada telif hakkına sahip olmadığını iddia etti .

SCRT Labs’ın Kurucusu ve CEO’su Guy Zyskind, The Block’a gönderilen bir yayında “Secret Network, Quentin’in yanında olmaktan gurur duyuyor” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu