Altcoin HaberleriBlockchain HaberleriHaberlerTezos (XTZ)

Profesyonel E-Spor Organizasyonu Misfits Gaming, Tezos İle Uzun Sürecek Bir Blockchain Ortaklığını Duyurdu.

Misfits, resmi blok zinciri ortağı olarak Tezos'u seçti ve Tezos destekli yeni bir platformda oluşturulacak belirli blok zinciri oyunlarının lansmanını görecek çok yıllı bir ortaklık şeklini alacak.

İşbirliği, Tezos tabanlı oyunlara adanmış bir platform olan Block Born’un lansmanını içerecek ve Tezos markasının turnuvalar sırasında Misfits oyuncu formalarında görüneceğini görecek.

Block Born Kıdemli Başkan Yardımcısı Will Pazos, Block Born’un çoğunlukla kripto yerli oyunculara yönelik olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Yapabileceğimiz şey, blok zinciri oyuncularının izleyicileriyle konuşmak” dedi, “bu, ‘Bak, ana akım anlatıyı bitirdim. Blockchain oyun fikirleri söz konusu olduğunda dalgalandırabileceğim bir bayrak istiyorum. Varlıklarıma sahip olmak ve bu özerkliğe sahip olmak istiyorum.’”

Son birkaç yılda e-sporun yükselişi, blockchain oyunlarının yükselişiyle aynı zamana denk geldi. Bugün, e-spor ve kripto oyunları milyarlarca dolar kazanıyor ve küresel oyun iştahını paraya dönüştürüyor.

Eğlencenin blockchain ile yakınsaması, bazılarının NFT’ler, metaverse ve play-to-kazan formatları ile kripto oyun altın hücumu olarak adlandıracağı şeye yol açtı ve blockchain tabanlı oyunlarda yaygınlaştı.

Oyuncuların varlık sahipliğine izin veren oyunlar oynayarak elde edebilecekleri özerklik, bu sektörün patlama yapmasının nedenlerinden biridir. Bugüne kadarki en yüksek kazançlı kripto oyunu Axie Infinity, 2021’de muazzam bir çekiş gücü kazanan ve 4 milyar doların üzerinde NFT ticaret hacmi üreten patlayıcı alt para ile.

Dikkatinizi Çekebilir: Güney Kore’nin Yeni Başkanı Kripto Para Yasağı’nı Kaldırabilir

Geliştiricilerin dapp oluşturmasını kolaylaştıran popüler bir Yazılım Geliştirme Kitleri (SDK) tedarikçisi olan Stratis, ABD ve Birleşik Krallık’taki oyun geliştiricileri arasında bir anket yaptı ve bu ankette, %72’sinin kendilerini NFT’leri veya blok zinciri teknolojilerini benimserken görebileceğini gösterdi. %56’sı önümüzdeki 12 ay içinde bunu yapmayı planlıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu