Blockchain HaberleriHaberler

Primex Finance, DEX-Agnostik Çapraz Marj Ticaret Protokolünü Başlatmak İçin 5,7 Milyon Dolar Fon Topladı – Blockchain Haberleri

Primex Finance, DEX-Agnostik Çapraz Marj Ticaret Protokolünü Başlatmak İçin 5,7 Milyon Dolar Fon Topladı - Blockchain Haberleri

Tüccar puanlama mekanizmaları ile çapraz DEX marj ticareti için merkezi olmayan bir finans protokolü olan Primex Finance, bugün 5.7 milyon dolarlık stratejik fon artışını kapattığını söyledi.

 

Tur, Stratos Technologies ve CoinFund tarafından ortaklaşa yönetildi ve Hypersphere , GoldenTree Asset Management , Wintermute , GSR , LedgerPrime ve bir dizi diğer risk sermayesi şirketi ve melek yatırımcının katılımını gördü .

Dikkatinizi Çekebilir: Boston Fed İlk CBDC Araştırmasını Yayınladı – Kriptodan Daha Mı İyi? – Kripto Haber

Primex, merkezi olmayan finansın en popüler iki kullanım örneğini (merkezi olmayan borsalar ve borç verme) birden fazla ekosistemde takasları optimize edebilen tek bir platformda birleştirmeyi kendisine hedef olarak belirlemiştir. Bunu yapmak için, kullanıcıların kripto para birimini ödünç almasına ve ödünç vermesine olanak tanıyan yeni bir marj ticareti protokolü geliştirdi. Borçluların hızlı ve anonim olarak kredi almalarını sağlarken, borç verenler geri ödemelerin faizinden kar elde eder.

 

Primex protokolü, ne ödünç alan ne de borç verenin doğrudan etkileşime girmemesi arasındaki temel farkla, geleneksel borç verme modellerine benzer şekilde çalışır. Bunun yerine, sermaye ödünç vermek isteyen kullanıcılar, kripto para birimlerini, bu varlıkları borç alanlarla eşleştiren bir likidite havuzuna kilitler. Akıllı sözleşmeler, tüm işlemleri yürütmek için kullanılır ve hiçbir kurum veya kuruluşun fonları kontrol etmemesini sağlar.

 

Borç verenler, varlıklarını tahsis edebilecekleri bir dizi risk profili arasından seçim yapma ve daha fazla risk almak istiyorlarsa daha yüksek faiz alma olanağına sahiptir. Kredilerinden elde edilen kar, tüm borç verenler arasında paylaşıldığı bir kredi havuzuna aktarılır ve getirileri standart faiz oranlarının üzerine çıkar.

 

Primex, bugünkü yatırımın, çapraz DEX ortamlarında kaldıraçlı ticarete izin verecek protokolünün birinci sürümünü başlatmasını sağlayacak yol haritasında önemli bir kilometre taşı olduğunu söyledi. Primex nihayetinde kripto varlıkları için portföy yönetimi, alım satım çiftleri, marj alım satım ücretleri ve verim çiftçiliğini destekleyen karlar ve birden fazla zincirde kaldıraç alım satımını desteklemek için birden fazla DEX arasında kusursuz bir köprü gibi DeFi özelliklerini başlatmayı hedefliyor.

 

Primex protokolünün birinci versiyonu, DEX’lerini likidite ile köprülemek için birkaç seçilmiş zincire dağıtmayı hedefliyor.

 

Stratos Technologies’in baş yatırım sorumlusu Rennick Palley, birçok TradeFi aracı özelliğini diğer protokollerle birleştirilebilir ve DeFi felsefesiyle tutarlı bir şekilde çoğaltması nedeniyle Primex’i desteklediğini söyledi.

 

“Primex, merkezi bir borsadan veya teminatlı bir borç verme protokolünden geçmeden kaldıraçlı bir portföy yürütmek isteyenler için bir oyun değiştirici” diye ekledi.

 

Primex’in kurucu ortağı ve Büyüme Başkan Yardımcısı Dmitry Tolok, “Dünyanın önde gelen yatırımcılarından, ticaret kuruluşlarından ve piyasa yapıcılarından böylesine büyük bir destek almaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu