Federal Reserve Board (FED)HaberlerKripto Para Haberleri

Powell, Fed Kripto Raporunun Önümüzdeki Haftalarda Yayınlanacağını Söyledi

Altı aylık para raporu duruşmasında, Jay Powell’a Senatör Mike Crapo tarafından kripto raporunun durumu soruldu. Powell, “rapor gönderilmeye hazır” yanıtını verdi. “Önümüzdeki haftalarda bırakacağımızı umuyorum” diye ekledi, ancak zaman çerçevesine atıfta bulunarak ve raporun daha önce ertelendiğini göz önünde bulundurarak “Bunu söylemekten nefret ediyorum” dedi.

Raporun, kripto para birimlerinin merkez bankası versiyonu olan merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC’ler) odaklanması bekleniyor. Ancak kripto endüstrisindeki diğer alanların da tartışılması bekleniyor.

Çin dijital yuanının şimdiye kadar ulaştığı ileri aşamaya tanık olan Fed, muhtemelen kendi CBDC’sini hızlı bir şekilde çıkarmaya ve denemeye istekli olacak, ancak şimdiye kadar ABD arkanıza yaslanıp diğer ülkelerin bunu yapmasını izlemeyi seçmiş gibi görünüyor. şimdiye kadar ön koşu.

Muhtemelen raporda yer alacak bir konu, stabilcoinler konusudur. Fed başkanı, çok daha sıkı bir şekilde düzenlenmesi gerektiği görüşünü zaten açıkladı.

Dikkatinizi Çekebilir: Fed Başkanı Stablecoin’ler Daha Sıkı Düzenlenmeli

Stablecoin’ler, kripto endüstrisinde birçok kripto para birimi için ticaret çiftleri olarak yaygın olarak kullanılır ve genellikle dolar gibi fiat para birimlerine sabitlenir, böylece böylesine genç ve hala nispeten likit olmayan bir pazarla ilişkili birçok oynaklıktan kaçınılır.

Tether, sektördeki stabilcoinlerin en önde gelenidir ve birçoğu bunun arkasındaki desteği sorgulamaktadır. USDT stabilcoini destekleyen şeyin çoğunun ticari kağıt olduğuna inanılıyor. Tether, Eylül ayında ticari kağıt holdingleri aracılığıyla Evergrande’ye maruz kaldığını reddetti.

Powell, stablecoin’lerle ilgili önceki bir açıklamada şunları söyledi:

Mevduat ve para piyasası fonları için düzenleyici çerçevenin “gerçekten, çünkü gerçekten var olmadığını” açıklamadan önce, “Bu ülkede, halkın parasının çok güvenli olduğu varsayılan bir varlıkta tutulduğu bir geleneğimiz var” dedi. sabit paralar.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu