NedirNFT HaberleriRehber

Potion Unlock NFT Neyi Sembolize Ediyor?

Potion Unlock NFT Neyi Sembolize Ediyor?

Hikaye Öne Çıkanlar
 • NFT Takas edilemez jeton, ya da İngilizcedeki popüler ismiyle non-fungible token, dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimidir

Geçen hafta Andrey Sergeenkov, yatırım yapmak için doğru NFT projesini seçme tekniğini özetledi. Bize göre, Potion Labs’ın yeni DeFi oyunu tüm kutuları işaretliyor:

 • Orijinal
 • Sosyal medyada yankılanıyor
 • Ekip güvenilir
 • Proje tamamen zincirleme

Sonuç: kesinlikle satın alırdık!

Söz konusu projenin adı Potion Unlock, İksir Protokolünü kamuya açık hale getirmek için tasarlanmış yeni bir başlatma mekanizması. Tüm bunların merkezinde 10.000 benzersiz NFT yatar. Bu makale, bu takas edilemez jetonların arkasındaki sembolizmi ve ayrıca anmak için tasarlanmış çığır açan başarı hakkında biraz arka plan açıklayacaktır.

Bu NFT’lerin nelerin kilidini açacağıyla başlayalım.

Her NFT, ÇOK uzun şifrelenmiş bir parolanın bir parçasını içerir. NFT sahipleri tarafından yeterli sayıda parça bir araya getirildiğinde, DeFi’de yeni, güçlü bir risk yönetimi katmanı olan Potion Protocol’ün tüm kodunun ve belgelerinin kilidini açabilecekler. Protokol, özellikle, Otomatik Piyasa Yapıcılara (AMM) dayalı kripto para birimi yatırım risklerinin özerk yönetimine izin verir.

Protokolün gücünü destekleyen matematik ve blok zinciri mimarisi hakkında daha fazla bilgi için Potion Lab’ın teknik incelemesini okuyun.

NFT Sembolizmi

İşte Potion Unlock NFT’ye bir örnek:

Potion Unlock NFT Neyi Sembolize Ediyor?
Potion Unlock NFT Neyi Sembolize Ediyor?

Gördüğünüz gibi, burada çok şey oluyor! Adım adım parçalara ayıralım.

İlk olarak, NFT bütünüyle bir Kelly İksiri tarifini temsil eder.

Ne?

Galiba biraz ileri gittik. İksir Protokolü, dünyadaki en iyi risk uygulayıcılarından bazıları tarafından kullanılan sistematik bir risk tahsis stratejisi olan Kelly Criterion’a dayanmaktadır. Daha doğrusu, Potion Labs, LP’lerin teminatlandırılmış risk sözleşmelerini zincir üzerinde açık ve şeffaf bir şekilde değiş tokuş etmesine olanak tanıyan kendi Kelly Makinesini yarattı. Bu nedenle 10.000 NFT, makine tarafından oluşturulan sigorta sözleşmelerinin (‘iksirlerin’) bir Kelly Sözlüğü olarak tasarlanmıştır.

Potion Unlock NFT Neyi Sembolize Ediyor?
Potion Unlock NFT Neyi Sembolize Ediyor?

Sonuç olarak, her NFT, bir sigorta sözleşmesinin her bir özelliğini temsil eden grafikler içerir. Bu, her sembolün hem değeri hem de anlamı olduğu anlamına gelir.

Merkezi alanda yakalanan üç ana özellik:

 • (Kapsanan) Varlık: Varlıklar, marka itibarı ve pazar etkisine göre seçildi ve ardından üç farklı kategoriye (kripto yerel, DeFi ve Metaverse) yerleştirildi.
 • Grev (Fiyat) ve Süre: Bunlar, varlığı içeren örtüşen iki daire ile temsil edilir. Sigortanın karşılayacağı maksimum % fiyatı ve sigorta için belirlenen teminat zaman penceresini gösterirler.

Çevresel niteliklere geçerken, NFT’nin üstündeki ve altındaki semboller, protokolün hesaplamalarını ve sabitlerini temsil etmek için kullanılır. Sanat eserinin bu özellikleri, sigorta seçimini yöneten Kelly bağ eğrisini yansıttıkları için benzersizliği de beraberinde getiriyor.

NFT’nin üstünde ve altında görüntülenenler, Kelly Machine hesaplamaları ve sabitleridir. Sanat eserinin bu bölümleri, sigorta seçimini yöneten bağlanma eğrisini yansıttıkları için benzersiz olmaları açısından da önemlidir.

 • Eğitim: Eğrilerin sayısını (yıllar) ve düz çizgilerin sayısını (aylar) sayarak, yapıştırma eğrisinin eğitildiği zaman penceresini hesaplayabilirsiniz.
 • Eğri parametreleri: Bunlar, her İksir sigortası sözleşmesinin dayandığı türünün tek örneği bağlanma eğrisinin 4 parametresini tanımlar.

Tasarımın tartışılacak son iki bölümü, gömülü gizli ve üretken adlandırma ile ilgilidir; bu nitelikler, konsepte güçlendirici eksantriklik ve sahiplik ekler.

 • Gizli: Bu, bir rune alfabesine dayalı olarak otomatik olarak oluşturulan bir desenle temsil edilir. Protokolün kilidini açmak için gereken parolanın bölümüdür.
 • Adlandırma Konvansiyonu: Sihrin son serpilmesi – sigorta parametrelerini farklı büyüklükteki kaplardan ve güç seviyelerinden oluşan metaforik bir iksir haline getirir.

NFT Anma

Potion Unlock NFT’lerin güzel tasarımlar olmasının yanı sıra, Potion Protocol ve Unlock oyununu tarihi atılımlar olarak anmada oynayacağı bir rolü vardır.

Bunun için çok önemli olan, her biri kendi nadirliğine, benzersiz özelliklerine ve renk arka planına sahip, geliştirilmiş 6 NFT nadirlik sınıfıdır. Bu, Potion Unlock oyununu gerçek bir metaverse ortamına dönüştürmeye yardımcı olur ve PotionLabs’ın gerçek ademi merkeziyetçiliğe olan bağlılığını yansıtır.

Potion Unlock NFT Neyi Sembolize Ediyor? - potion - unblock - potion unblock - nft
Potion Unlock NFT Neyi Sembolize Ediyor?

Nadirlikler ayrıca bireylerin çeşitli roller üstlenmelerine izin vererek Potion’un DeFi topluluğunu oluşturan üyelerin vatandaşlığını ve kimliğini etkiler. Düşünürseniz, Potion Unlock’u açık uçlu bir kripto-ekonomik oyuna dönüştüren sonsuz sayıda açığa çıkarma stratejisi var.

Genel olarak, Potion NFT kilit açma oyununda kullanıcıların oynadığı rolü iki yön etkiler?

 • Şifre çözme gücü, her NFT’ye şifrenin (sır) bir ‘parçasını’ dağıtarak çalışır. Bu ne kadar yüksekse, o kadar fazla şifre çözme gücü elde edersiniz ve Kilit Açma oyununda o kadar fazla kaldıraç elde edersiniz.
 • Artıklık, parolanın tekrarlanan parçalarını dağıtarak çalışır. Bu ne kadar düşükse, NFT sırrınız o kadar nadir ve değerli olur.

PotionLabs, projelerinin ana değer sürücüsü olarak NFT’leri kullanarak, “agresif ademi merkeziyetçilik” yoluyla topluluk katılımını en üst düzeye çıkaran bir yaklaşımı anıyor. Ayrıca, NFT satışlarından elde edilen gelir, daha fazla İksir Ar-Ge’sine ve web3 kamu mallarının sürekli desteğine gidecek. DeFi meraklılarının uğultu yapmasına şaşmamalı.

Dikkatinizi Çekebilir: Holochain, Holo ve HOT Coin nedir?

Çözüm

Gördüğünüz gibi, Potion Unlock NFT’lerin tasarımı ve kavramsallaştırılması için çok fazla düşünce ve sıkı çalışma yapıldı. Girişim, özgün ve saygın bir marka ortaya çıkarmak için güçlü ve kullanımı kolay merkezi olmayan bir modeli olağanüstü sanat, matematik ve teknoloji ile birleştirir.

Potion Unlock’a kendiniz katılmak ve bu koleksiyonluk NFT’lerden birine sahip olmak istiyorsanız, 14 Mart 2022’den itibaren halka açık müzayedeye katılın. Hazırlanmak için, işe alım sırasında kendinizi beyaz listeye ekleyin.

NFT Unlock oyununa genel bir bakış bu kısa videoda ve mekanik için bu videoda izlenebilir.

İyi şanlar!

Twitter

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu