Altcoin HaberleriHaberler

PoS’a blockchain geçişinden önce çıkarılan son Toncoin

28 Haziran sabahı, Proof of Work'ten (PoW) Proof of Stake (PoS) konsensüs algoritmasına blok zinciri geçişinden önce son Toncoin (TON) çıkarıldı.

Şu andan itibaren, yeni jetonlar yalnızca PoS doğrulaması yoluyla dolaşıma girecek ve bu da dolaşıma giren yeni TON’ların sayısını yaklaşık %75 (günde 200.000-250.000 jeton) azaltacaktır.

TON Telegram kanalındaki bilgiler

Geçiş hakkında bilinen nedir? Konsensüs algoritmasındaki değişiklik, ilk token dağıtım aşamasının tamamlanması anlamına gelir. PoS’a geçtikten sonra, TON kazanmanın tek yolu staking oldu. Geliştiriciler, projenin piyasaya sürüldükten hemen sonra ilk teklif (ICO) veya ilk takas teklifi (IEO) gibi formlarda bir token satışı yapmadığını açıkladı. Bunun yerine, varlık, “kripto para biriminin yüz binlerce kullanıcı arasında dağıtılmasına yardımcı olan” madencilik yoluyla elde edilebilir.

TON, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasının ardından 2020’de Telegram messenger tarafından terk edilen bir blok zinciri projesidir. TON topluluğunun üyeleri Ton Vakfı’nı kurdu ve blok zincirinin geliştirilmesine devam ederek projeyi Toncoin olarak yeniden adlandırdı. Güncellenen TON, Telegram ile bağlantılı olmasa da, uygulamanın desteğine sahiptir. Böylece, Nisan ayında TON, @wallet kripto para birimleri satın almak için Telegram botuna entegre edildi.

Dikkatinizi Çekebilir: EDEX jetonu = Euro para birimi nedir?

Daha önce Vitalik Buterin, Ethereum’un PoS’a geçişinin Ağustos 2022’de gerçekleşeceğini açıklamıştı. Risk oluşursa güncelleme Eylül veya Ekim ayına ertelenebilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu