Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Pompliano, Bitcoin Dolar Bazında Ölçülmemeli, Diyor

Kripto alanındakiler bunun daha uzun süre devam etmeyeceğine inanıyor olsa da, dijital varlığın değerini yatırımcılara göstermek için fiat para biriminde fiyatlandırmak hala önemlidir.

Bununla birlikte, milyoner yatırımcı Anthony Pompliano, bu kabul edilen bitcoin değerleme biçimine karşı çıktı. CNBC’nin Squawk Box programının son bir bölümünde dijital varlığın nasıl değerlendiğine ve korkunç oynaklığa değindi.

Bitcoin’e Dolarla Değer Vermeyin

Şu anda, bir bitcoin 51 bin dolar civarında işlem görüyor. Bu görünen değer, onun yerini almak üzere yaratılan bir varlığa itibari bir değer veren dolardan türetilmiştir. Pompliano bunun böyle olmaması gerektiğini söylüyor. Bunun yerine, bitcoin bitcoin olarak fiyatlandırılmalıdır. Yatırımcı, bu şekilde “bir Bitcoin hala bir Bitcoin’e eşittir” diyor.

Bitcoin’in değeri, bitcoin ile ölçüldüğünde gerçekten değişmez. Deflasyonist varlık, dolar örneğinde olduğu gibi, değer kaybetmek yerine zaman içinde değer kazanacak şekilde tasarlanmıştır.

Ancak Pompliano, insanların günlük yaşamlarında dolar kullanmaya çok alışkın oldukları için bu kısmı görmezden geldiklerini veya gözden kaçırdıklarını belirtiyor. Fiat para birimini zaten rahatsız eden sorunlar daha sonra varlığa, örneğin oynaklığına dönüşebileceğinden, Bitcoin hiçbir zaman gerçekten dolar cinsinden fiyatlandırılmamıştı.

Pompliano, “Doların kendisi de aşırı oynak” dedi. “Bunu düşünmüyoruz çünkü etrafımızdaki tüm mal ve hizmetler dolar cinsinden fiyatlandırılıyor.”

Dikkatinizi Çekebilir: Son Dakika : ABD Mortgage Kredi Kuruluşu Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek

Hareketlilik İyi Olduğunda İyidir

Joe Kernen’e ev sahipliği yapmak için konuşan Pompliano, bitcoin’in ayırt edici özelliklerinden biri olan hareketlilik hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Söz konusu hareketlilik, önde gelen figürlerin ve hükümetlerin yatırımcılara fiyatların geniş çapta dalgalanan doğası nedeniyle kayıplara eğilimli olduklarını açıklayarak dijital varlıktan uzak durmalarını tavsiye etmelerinin en çok bahsedilen nedenlerinden biri olmuştur.

Ancak Pompliano, bitcoin’in hareketliliğinı kötü bir şey olarak görmüyor. Oynaklığın esas olarak bir yatırımcıyı nasıl etkilediğiyle ilgili olduğunu açıkladı. Bunun bir örneği, bir dijital varlığın fiyatının yukarı doğru hareket etmesi ve yatırımcının bu hareketten kazanç elde etmesidir. Bu senaryoda, hareketliliği iyi bir şey olarak kabul edeceklerdir. Ama bunun tersi olursa, o zaman kötü bir şey olarak kabul edilir.

Hareketlilik iyi ya da kötü değil, değil mi? Temel olarak, hareketlilik yalnızca aleyhinize olduğunda kötüdür, bu nedenle bir varlığı uzun süre bekletirseniz ve düşerse hareketliliği sevmezsiniz, bir varlığı özlerseniz ve yükselirse hareketliliği seversiniz.”

Milyoner ayrıca bir başka sorunun da bitcoin’deki hareketliliğin dolar cinsinden dile getirilmesi olduğuna dikkat çekti. Pompliano, ikincisinin de değişken ve değer kaybeden doğası göz önüne alındığında, hareketliliği ölçmenin hatalı bir yolu olduğunu söyledi.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu