Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Polygon’dan Londra hard forku Değerlendirmesi, Ethereum’a Artıları ve Eksileri

Londra hard forku yayında ve Ethereum kullanıcıları yüksek gaz ücretlerinin geçmişte kalmasını umuyor. ETH geliştirmeleri, katman-2 ölçekleme protokollerini aşamalı olarak kaldıracak mı? Polygon‘un kurucu ortağı konuya olumlu bakmıyor.

İlgili İçerik : İngiltere’nin ‘Yerel Para Birimleri’ Kriptoya Gidiyor

Ethereum Yatırımcıları , Londra Hard Fork’undan Bekledikleri, Şu Anki gaz(fee) ücretlerinin artık tarihe karışmasıdır. Bu Sert Çatal Yükseltmesinde EIP-1559 uygulanmasına şebekenin yüksek gaz ücretleri çevreleyen ürkütücü sorunlarına cevap verecektir.

Ancak Polygon COO’su Sandeep Nailwal, platformun ölçeklenebilirliğini geliştirmek için hala uzun bir yol olduğunu savunuyor.

Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirmenin yanı sıra Ethereum uyumlu blok zincirlerini ağ oluşturmak için bir platformdur.

İlgili içerik : Ethereum Mayıstan Beri İlk Kez 3.000 Doların Üzerine Çıktı

Ethereum ekosistemi, ağın ölçeklenebilirlik sorunlarını potansiyel olarak iyileştirmek için yaklaşmakta olan Ethereum 2.0 yükseltmesini sabırsızlıkla bekliyor. Ancak bekleme devam ederken, eskiden Matic Network olarak bilinen Polygon, şimdi ölçeklendirme yetenekleri sağlamak için tetiği çekti.

Nailwal , ETH 2.0’dan sonra bile , Polygon gibi ölçeklendirme çözümlerinin Ethereum ekosisteminde hala bir yeri olacağını savunuyor.

Nailwal, Yani mevcut Ethereum zincirinin saniyede yaklaşık 13 işlemi var. En çok 30 işlem blockchain olur varsayalım :

Burada Ethereum’da oyunların olacağını, finansal piyasaların olacağını, borsaların olacağını bekliyorsunuz.

İlgili İçerik : EGL Token Nedir ? Ethereum Eagle Project Nedir ?

Nailwal , Ethereum gibi kamu blok zincirlerine yönelik kurumsal talebi artırmak için NFT’lerin , blok zinciri oyunlarının , meta veri merkezlerinin ve merkezi olmayan finansın yükselişini bekliyor. Ancak artan talebi karşılamak için daha fazla ölçeklenebilirlik çözümüne yönelik artan çağrının yanı sıra, sıfır bilgi kanıtı gibi gizlilik odaklı teknolojiler, blok zinciri ağlarını ölçeklendirmenin bir sonraki adımı olabilir.

Nailwal, “Paul Brody ve Ernst & Young, kurumsal topluluğu özel blok zincirlerin yanlış adlandırma olduğu konusunda eğitmede gerçekten harika işler çıkardılar” dedi. Bir işletme olarak, bu blok zinciri çözümlerinden gerçekten bir miktar değer elde etmeniz gerekiyor, bunun halka açık bir blok zincirinde olması gerekiyor.”

Sandeep’in Forkast.News Genel Yayın Yönetmeni Angie Lau ile yaptığı tam röportaj :

İlgili İçerik : Coinbase Cüzdan’ın kullanıcıları artık Polygon ağındaki dApp’lerle işlem yapabilir

Öne Çıkanlar

  • Polygon’un ilk mücadeleleri: “Hepimiz Ethereum’un çok merkezi olmayan, güvenli olduğunu ancak ölçeklenebilirlik sorunları olduğunu biliyoruz. Yani Polygon’un yapmaya başladığı şey, temelde bu katman-2’de tüm Ethereum geliştirme yeteneğini sağlamak istedik. Böylece başladık. Ayrıca, kullanılan bir şey inşa etmeye çok odaklandık ve tüm bunlar. Arada birçok nüans vardı. Sanki çok zamanımızı aldı. Silikon Vadisi’nden değildik. Bizi destekleyen süslü büyük “girişim kapitalistleri” yoktu.”
  • Yüksek gaz ücretleri kullanıcıları Polygon’a yönlendirdi: “Ethereum bu yüksek gaz fiyatlarının ikinci veya üçüncü dalgasını görüyordu. İlk kez oldu ve sonra düştü, insanlar “Tamam, bu bir kerelik bir fenomendi” gibiydi. Ama sonra ikinci kez, üçüncü kez oldu ve insanlar bir şeylerin yapılması gerektiğini anladılar. O zamana kadar, bu aşağıdan yukarıya yaklaşım sayesinde, tamamen üretime hazırdık. Ve bana sorarsanız, Polygon’un başarısının sebebi nedir, çünkü üretime hazırız.”
  • Sıfır bilgi teknolojisi için durum: “Bir işletme olarak, bu blok zinciri çözümlerinden gerçekten bir miktar değer elde etmeniz gerekiyor. Halka açık bir blok zincirinde olmalıdır. Şimdi, mahremiyete ihtiyacın var. Ölçeklenebilirliğe ihtiyacınız var. Evet, hepimiz bunun üzerine inşa ediyoruz. Bu nedenle, 18 ila 24 ay içinde, bu blok zincirlerde gerçek değer üreten kullanım durumlarına sahip olacak daha az işletme olacağını hissediyorum. Ve o zaman çoğu muhtemelen bir tür sıfır bilgi teknolojisiyle çalıştırılıyor ya da finanse ediliyordu. Bu yüzden biz de Polygon’da sıfır bilgi alanına son altı ayda çok fazla zaman, enerji ve kaynak yatırımı yaptık ve şimdi iki ila üç ay içinde Polygon’un geleceğini göreceğiniz bir aşamadayız. tüm endüstride sıfır bilginin güç merkezi olarak ortaya çıkıyor.”
  • Hindistan’ın kripto beyin göçü: “Hindistan hükümeti, yerel kullanıcılarınız için inşa etmediğiniz için blok zinciri alanındaki beyin göçünün çok büyük olduğunu çok yakında fark etmek zorunda… Hindistan dışında yaşamayı asla istemem. Hindistan’a geri dönmek, oradan oradaki ekosisteme çalışmak istiyorum. Ama sonra bu belirsizlik nedeniyle ve olumlu ya da olumsuz bir şey olduğunu söylemiyorum, bu belirsizlik kimse bilmiyor.”
  • Hindistan’ın kripto yasağı söylentileri: “Aslında bunların çoğunun medya sansasyonelliği olduğunu düşünüyorum. Ben Hindistanlıyım ve genel olarak, Hindistan’dan yola çıkan herhangi bir ekibin %95’inin ya beni tanıdığını ya da benim onları tanıdığımı ve yatırımlar ve tüm bunlar için bana ulaşmak için ne yaptıklarını biliyorum diyebilirim. Ve hükümet tarafından pazarlığa tabi tutulan teknoloji ile ilgili bir çözüm oluşturmaya çalışan tek bir ekip bile bulamadım. Hükümetin kimseye dokunduğu yok. Hükümet sadece bunu, spekülasyonları veya kumar türlerini durdurmaya çalışıyor veya bunu nasıl durduracağını bulmaya çalışıyor, kimsenin inkar edemeyeceği birçok perakendecinin bu konuda parasını kaybettiğini kimse inkar edemez.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu