Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriPolygon (MATIC)

Polygon Network Yaşanılan Kesintiler!

Katman 2 ölçeklendirme çözümü Polygon, düğümlerle ilgili bir sorun nedeniyle uzun süreli bir kesinti yaşadı

Katman 2 ölçeklendirme çözümü Polygon Network, düğümlerle ilgili bir sorun nedeniyle uzun süreli bir kesinti yaşadı. Dün akşam başlayan sorunun hala çözülmediği ve şebekede kesintilerin olduğu bildirildi. Polygon uzun süredir yeni bir blok üretmiyor.

Polygon dün akşam, Polygon PoS zincirinin iki katmanından biri tarafından kullanılan Tendermint uygulamasında bir sorun olduğunu duyurdu. Bunun kullanıcıların zaman zaman kesinti yaşamasına neden olacağı söylense de sorun hala çözülmüş değil.

Dikkatinizi Çekebilir: Skechers Decentraland Metaverse’de Mağaza Açılışını Duyurdu

Polygon ekibi 7 saat önce durumla ilgili bir güncelleme yayınladı ve şunları söyledi:

“Tüm kullanıcı fonları güvende. Uzun vadeli bir çözüm üzerinde çalışıyoruz ve resmi forumu ve diğer kanalları güncellemeye devam edeceğiz.”

Forum açıklamasında şu ayrıntılara yer verildi:

“Polygon PoS ekibi şu anda Polygon PoS zincirinin iki katmanından biri tarafından kullanılan Heimdall uygulamasıyla ilgili bir sorunu araştırıyor. Yakın zamanda yapılan bir yükseltme nedeniyle, Polygon PoS’nin çift düğümlü mimarisinin bir parçası olan Heimdall düğümü durduruldu. Tüm kullanıcı fonları ve verileri kesinlikle güvenlidir. Önceki yükseltmenin bir parçası olarak, hiçbir fikir birliği/durum modülünün etkilenmemesi gerekiyordu. Ekip tarafından hala araştırılıyor olsa da, güncellemede fikir birliğini etkileyen ve zincirin farklı sürümlerinde farklı Heimdall doğrulayıcılarının olmasına ve dolayısıyla 2/3 fikir birliğine varılamamasına neden olan bir hata olabileceğinden şüpheleniyoruz. Tendermint konsensüsünü kullanırken bu, Heimdall zincirinin durmasına neden olur. Şu anda kesin nedenleri belirlemek ve mümkün olan en kısa sürede çalışmaya devam edecek etki azaltma çözümleri hazırlamak için çalışıyoruz.”

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu