Polygon (MATIC)Rehber

Polygon Ağındaki Tokenlerin Listesi

Polygon Ağındaki Tokenlerin Listesi, Polygon (MATIC) Ekosistemindeki Kripto Paraların Listesi.

Polygon, Ethereum ile uyumlu blok zincir ağlarına bağlanmanıza izin veren bir protokoldür. Artık merkezi olmayan finans giderek daha fazla popülerlik kazanıyor, ağlar işlemlerle dolu olduğu için çok yüksek ağ ücretleri var. Polygon, blok zincirlerinin getirdiği yavaş hızlar ve yüksek gaz ücretleri gibi sorunlara çözüm olarak geliyor ve aynı zamanda güvende ve güvende kalmayı başarıyor. Ama Polygon tam olarak nedir ve nasıl çalışır? Bu makale, Polygon’un ağındaki tüm coinleri ekosistemi dahil olmak üzere her şeyi açıklamaktadır.

Polygon Nedir?

Polygon geçmişte MATIC ağı olarak biliniyordu. Ethereum uyumlu blok zinciri ağları oluşturmanıza ve bağlamanıza izin veren bir çerçeve ve protokoldür. Ethereum’un likiditesini ve güvenliğini getirirken alt zincir ölçeklenebilirliğine ve her alt zincirin uyarlanabilirliğine izin verebilir.

Bir süre sonra Polygon, platforma iki yeni toplama eklemek istiyor. Bunlardan biri, halihazırda var olan Ethereum ağının üzerinde çalışmaya yardımcı olacak ve bu da işlemleri daha hızlı hale getirecek. Diğeri, birden fazla zincir dışı borsayı dağıtmaya yardımcı olacak ve tekli işlemler yaratacak.

Yeniden markalaşmasına rağmen, Polygon MATIC olarak bilinen kripto para birimini korudu. Ağın temelini oluşturan dijital bir madeni paradır. Ağda etkileşime giren kişiler, kripto para birimini bir ödeme veya ödeme birimi olarak kullanabilir.

Polygon MATIC, Ethereum ile ilgili tüm sorunları çözer. Ethereum kesinlikle dünyanın en çok kullanılan blok zincirlerinden biridir ve uzun süre en popüler bloklardan biri olmaya devam edecektir. Çok etkin bir şekilde kullanılıyor ve bu kadar sevilmesinin ve 2013’ten sonra çok hızlı bir şekilde tanınmasının nedenlerinden biri de bu. Dahası, Ethereum ayrıca POS veya Proof-if-Stake çerçevesi olarak akıllı sözleşmeler de veriyor.

Dezavantajı, Ethereum’un hızlı bir şekilde benimsenmesinin birkaç yan etkiyle gelmesidir. Maliyet çok arttı ve çoğu zaman değişim ücreti, transfer edilen miktara kıyasla daha yüksek bir fiyata sahipti. Sonuçta, birçok insan ağı kullanıyor, bu da değişim ölçeklenebilirliğini azaltıyor.

Poligon MATIC tam olarak bu sorunları çözer. Polygon’un kullandığı sistem, müşteriler, paydaşlar, geliştiriciler ve blok oluşturucular dahil olmak üzere birçok üyeye sahiptir. Çeşitli Ethereum tabanlı merkezi olmayan uygulamalarla çalışabilmek için Polygon istemcileri MATIC Sidechain’i kullanabilir. Bu, daha yüksek hızların yanı sıra daha uygun olan daha düşük maliyetlerle birlikte gelir.

Geliştiriciler, Polygon SDK ağını ve yığınını kullanarak uygulamalarını ölçeklendirebilir veya yan zincirlerini birleştirebilir. Polygon’un paydaşları, Ethereum’un PoW madencileriyle aynı şekilde çalışır. MATIC Sidechain değişimlerini onaylayabilmek ve onaylayabilmek için MATIC tokenlerini kilitlemeleri gerekiyor. Uygun blok oluşturucuları seçmek için kilitli jetonları da kullanabilirler. Bu, blok oluşturma sürecinin düzenlenmesini sağlar. Daha sonra, blok yaratıcıları blokları oluşturmaya ve tüm ağ alışverişlerini düzenlemeye çalışır. Paydaşların blok yaratıcıları olarak seçilmesine izin vermek için büyük miktarda MATIC jetonunun kilitlenmesi gerekir.

Dikkatinizi Çekebilir: DeFi Nabız İndeksi (DPI) Nedir?

Polygon (MATIC) Token Nedir?

Polygon MATIC tokeni, Polygon tarafından kullanılan kripto para birimidir. Sistemin kullandığı temel kaynaktır. İnsanlar bunu birçok şey için kullanır. Poligon ağını korumak için jetonları depolamak için kullanılabilir veya döviz ödemelerinde kullanılabilir. Polygon yeniden markalandığında, giderek daha fazla kişi onu kullanmaya başladıktan sonra jeton maliyetlerinde bir artış oldu.

Aslında, MATIC tokeni tarafından 10 milyara kadar token kapsanmaktadır. Mevcut arzı 5 milyar civarındadır. Ayrıca, en popüler merkezileştirilmiş ve merkezi olmayan tabanlı işlemlerden bazıları tokeni sunar. Bazıları Coinbase Pro ve Binance. MATIC jetonlarına yalnızca itibari parada değil, aynı zamanda kriptoda da erişilebilir , bu da jetonları satın almayı çok daha kolay hale getirir. CoinGecko’ya göre, Polygon MATIC piyasası da 1.8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. MATIC tokeninin değeri de şu anda 0,45 dolar civarında.

Polygon Tokenleri

 1. Tether USDT
 2. USD Coin USDC
 3. Binance USD BUSD
 4. Wrapped Bitcoin WBTC
 5. Avalanche AVAX
 6. ChainLink LINK
 7. Polygon MATIC
 8. Cosmos ATOM
 9. Uniswap UNI
 10. Frax FRAX
 11. True USD TUSD
 12. The Sandbox SAND
 13. Neutrino Dollar USDN
 14. Aave AAVE
 15. Basic Attention Token BAT
 16. 1inch 1INCH
 17. Frax Share FXS
 18. Curve DAO CRV
 19. Magic Internet Money MIM
 20. Compound COMP
 21. Sushi SUSHI
 22. Dogelon Mars ELON
 23. yearn.finance YFI
 24. STASIS EURO EURS
 25. Synapse SYN
 26. renBTC RENBTC
 27. GensoKishi MV
 28. Torah Network VP
 29. WazirX WRX
 30. Cartesi CTSI
 31. Vulcan Forged PYR
 32. MAIMI MATIC
 33. WOO Network WOO
 34. Kyber Network Crystal KNC
 35. Mask Network MASK
 36. Multichain MULTI
 37. agEUR AGEUR
 38. Stargate Finance STG
 39. Automata Network ATA
 40. DODO DODO
 41. Unibright UBT
 42. DEI DEI
 43. Bloktopia BLOK
 44. Shapeshift FOX Token FOX
 45. Beefy.Finance BIFI
 46. DeFi Pulse Index DPI
 47. Klima DAO KLIMA
 48. EverRise RISE
 49. Battle World BWO
 50. Circuits of Value COVAL
 51. Ambire AdEx ADX
 52. Gains Network GNS
 53. Quickswap (OLD) QUICK
 54. BiLira TRYB
 55. Fusion FSN
 56. SX Network SX
 57. Index Cooperative INDEX
 58. Cosplay Token COT
 59. Fuse Network FUSE
 60. ParaSwap PSP
 61. Qi Dao QI
 62. ApeSwap BANANA
 63. Sifchain EROWAN
 64. PolyPad POLYPAD
 65. Auto AUTO
 66. Chain Games CHAIN
 67. Glitch GLCH
 68. The Doge NFT DOG
 69. ChainGuardians CGG
 70. Safe Haven SHA
 71. Decentral Games DG
 72. O3 Swap O3
 73. Bondly BONDLY
 74. Affyn FYN
 75. InsurAce INSUR
 76. NFTY Network NFTY
 77. Zombie Inu ZINU
 78. Cherry Network CHER
 79. PolyDoge POLYDOGE
 80. Morpheus Labs MITX
 81. Decentral Games ICE ICE
 82. Torum XTM
 83. IOI Token IOI
 84. CVI GOVI
 85. Kaizen Finance KZEN
 86. Dfyn DFYN
 87. 0xBitcoin 0xBTC
 88. PolkaBridge PBR
 89. Kasta KASTA
 90. Blockchain Monster Hunt BCMC
 91. RocketX RVF
 92. Hot Cross HOTCROSS
 93. Gaia Everworld GAIA
 94. Kommunitas KOM
 95. DinoX DNXC
 96. Unicly UNIC
 97. Meshswap Protocol MESH
 98. Crypto Raiders RAIDER
 99. LunaFi LFI

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu