Editörün SeçtikleriHaberlerKripto Para Haberleri

Poly Network’ü Hackleyen Hacker : Exploit Sadece Eğence içindi

Poly Network’ten yaklaşık 600 milyon dolar değerinde kripto para çalan bilgisayar korsanı , dün gece AMA tarzı (Bana Her Şeyi Sor) tarzında motivasyonları ve planları hakkındaki soruları yanıtladı.

Hacker : Sadece Poly Network‘e Bir ders vermekti amacım, Network’ten alınan kripto paraların iadesi tabiki mümkün. Parayla pek ilgilenmiyorum! İnsanlara saldırıldığında canının acıdığını biliyorum ama bu saldırılardan bir şeyler öğrenmeleri gerekmez mi?

Dün sabah saat 12’de bilgisayar korsanı , kendilerine gönderdikleri bir Ethereum işlemine gömülü bir mesaj yoluyla da “fonu iade etmeye hazır olduklarını” duyurdu.

İlgili İçerik : 70 Milyon Dolarlık Bitcoin İsteyen REvil Hacker Grubu, karanlık ağdan kayboldu

Hacker, “Bana inananların iyi dinlenmeleri için dönüş kararını gece yarısından önce açıkladım. ;),” dedi.

Bu duyurudan sonra, bilgisayar korsanı 342 milyon dolar iade etti.

Hacker, parayı neden “bu kadar yavaş” iade ettiklerine gelince , Poly ekibiyle pazarlık yapmak için zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi. “Kimliğimi gizlerken saygınlığımı kanıtlamanın bildiğim tek yolu bu. Ama en önemlisi dinlemeye ihtiaçları var.

Bu Arada, Poly ekibiyle pazarlık yapmak için daha fazla zamanım olması için potansiyel maliyetleri karşılamak için biraz faiz getirebilir.

İçeride Adamı Olduğu Yorumlarına : Artık herkes bir komplo kokusu alıyor,” dedi. “Ama kim bilir?” Başka bir yerde, bilgisayar korsanı Poly Network‘ü “iyi” ve “sofistike bir sistem” olarak nitelendirdi ve platformun daha güvenli hale gelmesine yardımcı olma isteğinin sinyalini verdi.

600 milyon dolarlık ders veriyor

Ancak bilgisayar korsanı, saldırıdan hemen sonra düşmanca tepkileri için Poly Network’e kızıyor. Bilgisayar korsanı, “Ben cevap verme şansı bulamadan başkalarını beni suçlamaya ve benden nefret etmeye çağırdılar!” diye itiraz etti.

Hacker, tokenları neden bu şekilde transfer ettiklerine ilişkin bir soruya yanıt olarak, hareketin “onu güvende tutmak” olduğunu söyledi.

“Bu kadar çok servetle karşı karşıya kaldığınızda ne yapacağınızı kendinize sorun. Proje ekibine kibarca sorun ki bunu düzeltebilsinler mi? Herhangi biri bir milyar verilmiş hain olabilir. kimseye güvenemem! Bulabildiğim tek çözüm onu ​​güvenilir bir hesaba kaydetmek.”

İlgili içerik : Thorchain RUNE Token’i Hack Saldırısının Ardından Değeri %15 Düştü

“Neden hackledin birader ?” diye sordu biri. “Eğlenmek için :)” diye yanıtladı hacker. Poly Network’ü hedef aldılar çünkü “zincirler arası bilgisayar korsanlığı sıcak”.

Geçen ay, bir başka zincirler arası platform olan ChainSwap, iki multi-milyon dolarlık saldırının kurbanı oldu. ChainSwap , bilgisayar korsanlarını tespit etmek için polis ve OKEx ile birlikte çalıştı ve bazı tokenlerin kurtarılması için pazarlık etmeyi başardı. Daha önceki istismarın bilgisayar korsanları ChainSwap’e “Sorun için üzgünüm, gerçekten harika insanlar gibi konuşuyorsunuz ama para paradır” dedi.

Poly Network’ün bilgisayar korsanı, kesinlikle ChainSwap’ınkinden daha fazla işbirliği yapmaya istekli görünüyor.

Sizin Yorumlarını ve Düşünceleriniz nedir ? 
Daha Fazla Kripto Para Haberleri için Sitemizi Takip etmeye devam edin.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu