Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Poly Network korsanı, Çaldığı 611 milyon doların neredeyse tamamını iade etti

Bilgisayar korsanının iade etmediği tek fon, istismarın ardından Tether tarafından dondurulan 33 milyon dolarlık USDT‘dir. Bunlar, Tether yetki verene kadar taşınamaz, ancak şirket bunun üzerinde çalışıyor.

İlgili İçerik : Poly Network’ü Hackleyen Hacker : Exploit Sadece Eğence içindi

Tether CTO’su Paolo Ardoino, “Fonları iade etmek için projeyle çalışmayı hızlandıracağız.” Şirketin, bir kez dondurulduktan sonra fonları taşımak için hacker’a güvenmek yerine, tokenleri muhtemelen yakacağını ve Poly Network‘e geçirmek için yeniden yayınlayacağını da sözlerine ekledi.

Fonlar iki gün içinde iade edildi. Dün, bilgisayar korsanı , büyük miktarlarda BTCB, Binance Smart Chain üzerinde bir bitcoin sabitlenmiş token, ether (ETH) ve stabilcoin BUSD dahil olmak üzere yaklaşık 256 milyon dolarlık ganimeti iade etmişti.

İlgili İçerik : Bu Kritik Nokta, Bitcoin’in 80.000 Dolara yükseleceğini gösteriyor

Bu Hack Olayı 10 Ağustos’ta Gerçekleşti ve DeFi Ağında En büyük hack olayı olarak görülüyor. Kripto kullanıcılarının blok zincirler arasında token takas etmesine izin veren bir zincirler arası protokol olan Poly Network’ten çalındı. Bilgisayar korsanı, ağı, üç blok zincirinden kendi hesaplarına büyük miktarda fon gönderen bir işleme yetki vermeye ikna etti.

İlgili İçerik : Stablecoin’lere Denetim Geliyor Başta TETHER(USDT) Hedef Tutuldu

Blockchain güvenlik firması SlowMist tarafından kimliklerinin daraltıldığı bildirildikten sonra, bilgisayar korsanı Poly Network ekibiyle diyalog kurdu.

İki varlık arasında birbirleri için mesajlar içeren kripto para birimi işlemleri göndererek iletişim kurdu. Bilgisayar korsanı, daha fazla Para alabileceklerini iddia etti ve Paraları geri verme kararlarını kabul eden kişiler için bağış istedi. Ayrıca bir kullanıcıya Tether’in bazı fonları dondurduğunu bildirmesi için bahşiş verdiler.

İlgili İçerik : Tether Yöneticileri, Banka Dolandırıcılığı İddiasıyla Adalet Bakanlığı Soruşturmasıyla Karşı Karşıya

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu