Ekonomi HaberleriHaberlerSEC

Poloniex menkul kıymetler davasında SEC ücretlerini ödemek için 10 milyon dolardan fazla ödeyecek

Poloniex menkul kıymetler davasında SEC ücretlerini ödemek için 10 milyon dolardan fazla ödeyecek

SEC, Temmuz 2017’den Kasım 2019’a kadar Poloniex’in, yatırım sözleşmeleri olan varlıklar da dahil olmak üzere dijital varlıkların alım satımını kolaylaştıran ve onları menkul kıymet yapan web tabanlı bir ticaret platformu işlettiğini söyledi.

Poloniex, ulusal bir menkul kıymetler borsası olarak kaydolmadığı ve kayıttan muaf tutulmadığı için, SEC’e göre Borsa Yasası’nın bir bölümünü ihlal etti.

SEC Uygulama Bölümü Siber Birimi başkanı Kristina Littman, “Poloniex, uygulanan teknolojiden bağımsız olarak menkul kıymet alıcılarını ve satıcılarını bir araya getirmek için herhangi bir pazar için geçerli olan SEC’in düzenleyici rejimini atlatmaya çalıştı” dedi.

Poloniex, SEC’in bulgularını kabul etmeksizin veya reddetmeksizin, bir durdurma ve vazgeçme emrini ve cezalar, ödemeler ve faiz olarak toplam 10.4 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Geçen ay Circle, bir dosyada anlaşma için 10.4 milyon dolar ayırdığını söyledi . Circle , Poloniex’i 2018’de satın aldı . Geçen ay, bir SPAC olan Concord Acquisition (NYSE: CND ) , Circle’ı şirkete 4,5 milyar dolar değerinde olacak bir anlaşmayla satın almayı kabul etti .

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu