Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Poloniex LLC, SEC Davasında İstenen Parayı Ödemeyi Kabul etti

SEC’e göre, “Poloniex ulusal menkul kıymetler borsası olarak kayıt olmadı” ve Borsa Yasasını ihlal etti.

Bu bağlamda, SEC Uygulama Birimi’nin Siber Birimi başkanı Kristina Littman, Poloniex‘in “federal menkul kıymetler yasalarına uyum yerine artan kârı” seçtiğini belirtti. Ayrıca, Borsa’nın “uygulanan teknolojiden bağımsız olarak menkul kıymet alıcılarını ve satıcılarını bir araya getirmek için herhangi bir pazarda geçerli olan SEC’in düzenleyici rejimini atlatmaya” çalıştığını belirtti.

Gerçi işin ilginç yanı da burası. Poloniex, herhangi bir yanlışını ne kabul etmeyi ne de reddetmeyi seçti, bunun yerine doğrudan cezayı ödemeyi kabul etti. Bu konuda SEC basın açıklamasına göre,

Poloniex, SEC’in Suçlamalarını ve Bulgularını ne kabul etti ne reddetti sessiz kalarak kesilen para cezasını taksitle ödemeyi kabul etti. 8.484.313 $ ‘lık Cezayı Taksitlendirerek 403.995 $’ lık Taksitlendirme Bedeli olarak , Faizleriyle beraber toplam 10.388.309 $ olmak üzere, 1.5 Milyon Dolarlık Faizi’de Ödemeyi Kabul etti. Bu Mağdurların Yararına Adil bir fon oluşturuyor

Ancak, borsanın artık SEC’de listelenmesi ve Montana eyaletine dahil edilmesi dikkat çekici. Ayrıca Poloniex’in SEC İle ilk karşılaşmasıda değildi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu