Altcoin HaberleriNedirPolkaStarter (POLS)Rehber

Polkastarter nedir ? POLS Nedir ? Pols Token Nedir

Polkastarter, kripto dünyasını kasıp kavuran Polkadot üzerine inşa edilecek en son projelerden biri.

Bu yazıda Polkastarter platformunu ve çeşitli bileşenlerini keşfedeceğiz. Ayrıca Polkastarter aracılığıyla başlatılan bazı projelere ve bu heyecan verici yeni projenin evrimine bakacağız!

Kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisi, ana akım medya ve genel halk tarafından bir neslin en önemli yeniliklerinden biri olarak hızla kabul ediliyor.

ilgili içerik : Cardano’nun Alonzo Sunumu Nedir ve Ethereum için Ne Anlama Geliyor ?

Polkastarter nedir ?

Polkastarter, jeton havuzları ve açık artırmalar için Polkadot üzerine kurulmuş zincirler arası merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Polkastarter platformu, sermayeyi artırmak ve özel bir topluluk oluşturmak için gelecek vadeden kripto projeleri için merkezi olmayan bir kitle fonlaması başlatma platformu olarak hizmet ediyor.

polkastarter
polkastarter

Polkastarter’ın arkasındaki yenilik , Polkadot’un birlikte çalışabilirliğini ve Ethereum ve diğer büyük blok zincirlerinin likiditesini içerir. Çapraz zincir geliştirme sayesinde Polkastarter DEX, Ethereum ERC-20 belirteçlerinin çok ötesinde belirteç standartlarını içerir. Polkadot ekosisteminin ölçeklendirme çözümleri , Polkastarter kullanıcılarının süper hızlı ve ucuz işlem onayları deneyimi yaşamaları anlamına gelir. Bu, Ethereum ağ tıkanıklığına bir çözüm olarak oluşturulmuştur.

Polkastarter, kapalı teklif açık artırmaları gibi bir dizi tanıdık açık artırma altyapısıyla tasarlanmıştır. Ek olarak, diğer stiller Hollanda müzayedelerini, dinamik ve sabit oranlı takasları içerir. Platformdaki diğer özellikler de Polkastarter’ın popülaritesinde büyük rol oynuyor. Bunlara parola korumalı özel havuzlar, beyaz listeye alma, akıllı sözleşme jetonu takasları ve hatta yüksek fiyat kayması uyarıları dahildir!

ilgili içerik : Thorchain RUNE Token’i Hack Saldırısının Ardından Değeri %15 Düştü

Tam bir ademi merkeziyetçilik elde etmek için Polkastarter protokolü tamamen açık kaynaklıdır ve izinsiz bir ortam yaratır. Bu, geliştiricilerin, sabit token açık artırmalarının oluşturulması ve satışı için Polkastater’ın temel çerçevesini kendi projelerine uygulayabilecekleri anlamına gelir. Ancak, Polkastater platformunda ek benzersiz özellikler uygulanmıştır.

POLS Simgesi

Polkastarter yönetişim ve ağ güvenliği için ne yapıyor? Polkastarter’ın yerel yardımcı program simgesi, POLS simgesidir. POLS belirteci, çeşitli kullanım durumları için tasarlanmıştır. İlk olarak, işlem ücretlerini ödemek için POLS belirteçleri kullanılabilir. İkincisi, POLS belirteci, yakın zamanda duyurulan Polkastarter Yönetim Konseyi’nin bir parçası olarak topluluk yönetimi için kullanılacak.

Kullanıcılar, POLS stake ederek Uniswap platformunda likidite sağlayarak ödül kazanabilirler. Kullanıcılar daha sonra işlem ücretlerinin belirli bir yüzdesi üzerinden ödül kazanacaklar (aşağıda daha fazla açıklanmıştır).

Ayrıca, POLS jetonu, stake etme yoluyla Polkastarter’daki jeton havuzlarına erken veya sınırlı erişim elde etmek için kullanılabilir. Kullanıcıların POLS’e bahis yapmadan önce likidite sağlamaları ve bunun için ödüller ve avantajlar kazanmaları gerektiğini akılda tutmakta fayda var.

ilgili içerik : SushiSwap 4 Yeni Kripto Ürününü Tanıttı

Şu anda, basılacak protokolde yazılmış 100.000.000 POLS jetonu var. 22.500.000’i likiditeye adanmıştır – likidite belirteci ödülleri ve ikincil likidite sağlanması arasında bölünmüştür.

POLS Token ile Polkastarter Likidite Madenciliği Nedir ?

Kripto token satışlarındaki ana zorluklardan biri, likidite sağlanmasıdır (veya eksikliği). Kripto eleştirmenleri, nispeten kıt likidite nedeniyle yeni jetonların fiyat oynaklığından uzak duramazlar. Bunu şöyle düşünün – yatırımınız bir taştır – ve likidite havuzu sudur. Küçük bir su birikintisine bir taş düşürürseniz, onu okyanusa düşürmenizden daha fazla rahatsızlık ve dalgalanma etkisi yaratır. Aynı ilke, merkezi olmayan belirteç havuzları için de geçerlidir.

Likidite madenciliği, bir token havuzuna likidite sağlayan kullanıcıları bu sorunla mücadele edecek şekilde ödüllendirmek için popüler bir tokenomik model haline geldi.

Polkastarter, kriptoda en büyük merkezi olmayan jeton başlatma havuzu ve açık artırma platformu olmayı bekliyor. Bununla, Polkastarter geliştirme ekibi, bir düzeyde küresel hacmi kolaylaştırmak için tokenomik bir yapı oluşturdu. Likidite madenciliği, kullanıcılara likidite sağlamak için teşvikler ve ödüller sunar ve bu da daha fazla tüccarın çekilmesine yardımcı olur. Daha fazla tüccar, daha fazla hacme eşittir, bu da daha başarılı ve istikrarlı bir jeton havuzu yaratır.

ilgili içerik : Chainlink yatırımcılarının bunu bilmeleri gerekiyor

Polkastarter, likidite sağlayıcılarını her hafta likidite sağladıkları havuzun yüzdesine göre POLS jetonlarında ödüllendirir. Kullanıcılar, talep etmek için hesaplarına giriş yapabildiklerinde, ödüller 24 saat boyunca görünecektir. Ödüller son tarihe kadar talep edilmezse, POLS jetonları ödül havuzuna iade edilecek ve daha sonra tekrar dağıtılacaktır.

Polkastarter Launchpad Havuzları

Başarılı jeton havuzu yaratıcıları olmadan Polkastarter nedir? Aşağıda, Polkastarter aracılığıyla başlatılan en iyi performans gösteren projelerden bazılarının kısa bir özetini verdik. Bu jeton satışlarının çoğu, saniyeler olmasa da dakikalar içinde tükendi. Bu projeler kriptodaki en sıcak trendlerden bazılarını sergiliyor !

SpiderDAO

Merkezi olmayan özerk bir organizasyonun (DAO) rolü, merkezi olmayan protokolleri yönetmenin önemli bir parçası haline geldi. Bununla birlikte, yönetişim için yürürlükte olan mevcut çerçeveler birçok kişi tarafından kusurlu olarak kabul edilmektedir. Bunun nedeni, genellikle ademi merkeziyetçilikten uzaklaşmaya yol açan yönetişim belirteçlerinin yoğunluğudur.

SpiderDAO , çok katmanlı bir yönetişim sistemi kullanarak mevcut DAO çerçevelerinin karşılaştığı sorunların üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır. Bu sistem Polkadot üzerinde oluşturulan hem donanım hem de yazılım araçlarına dayanmaktadır.

ilgili içerik : Meme Coinler’e Büyük İlgi Artarak Devam ediyor

SpiderDAO, yalnızca sürdürülebilir değil, aynı zamanda inşa edilmesi de kolay olan güvenli, sağlam DAO’lar için yeni bir standart oluşturmayı amaçlıyor. SpideDAO, DAO’ların adil ve gerçekten merkezi olmayan bir şekilde oluşturulabilmesi için bunu gerçeğe dönüştürmek için bir dizi araç sunar.

MahaDAO

MahaDAO platformu, yakında piyasaya sürülecek ARTH belirtecinin arkasındaki bir kripto para birimi projesidir. MahaDAO , ARTH jetonunun “dünyanın ilk değer kaybetmeyen para birimi” olacağını iddia ediyor. MahaDAO’nun amacı, satın alma gücünü korumak ve enflasyonun ve para biriminin değer kaybetmesinin etkilerine karşı korumaktır.

ARTH belirteci, topluluk merkezli merkezi olmayan bir finansman yaklaşımı yoluyla finansal katılımı artırmayı amaçlayan, oldukça çeşitlendirilmiş, korelasyonsuz bir varlık sepetine sabitlenmiştir.

ARTH, amortismanla mücadele etmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir algoritmik para birimidir. Piyasa hangi yöne hareket ederse etsin, ARTH coin sahipleri satın alma güçlerini asla kaybetmeyecek.

ARTH , kullanıcıların kontrol ettiği, değeri sabit bir para birimi olduğu için, dalgalanma olmaksızın kullanıcılara finansal özgürlük sağlar. ARTH, insan yaşamının en önemli amaçlarından biri olan zenginlik yaratma anlamına gelir.

ilgili içerik : DOT ve ADA, SEC’in tuzağından kurtulabilecek mi ?

Merkezi olmayan bir algoritmik kripto para birimi olarak ARTH, amortismanla mücadele etmek için tasarlandı. Bununla birlikte, piyasa hareket eder, ARTH jetonunun sahipleri satın alma güçlerini koruyacaktır.

Kambria

Kambria , işbirliğini ve yeniliği teşvik eden merkezi olmayan bir AI ve Robotik platformudur. Araştırma işbirliklerine ve yeni fikirlerin ticarileştirilmesine herkes katkıda bulunabilir. Katılımcılar, bu katkılar için yerel KAT belirteci ile ödüllendirilir.

Kambria projesi, ileri teknolojilerde yeniliği teşvik etmek ve bu teknolojilerin endüstri genelinde uygulanmasını ve benimsenmesini kolaylaştırmak için sürdürülebilir, açık bir platform oluşturmak için önde gelen üniversiteler ve devlet kurumları ile önemli ortaklıklar kurmuştur.

Fire Protocol

Fire Protocol, Huobi (Smart) Eco Chain (HECO) üzerine inşa edilen ilk platformdu. HECO, Blockchain Geliştiricileri için Ethereum uyumlu bir genel zincirdir.

Yangın Protokolü ekosistemi, zincirler arası sarma hizmetlerini kolaylaştırarak birden fazla blok zincirinde token takaslarına izin verir. Ayrıca, Yangın Protokolü , ticaret için merkezi olmayan bir borsa ve likidite sağlanması için bir Para Piyasası içerir. Yangın Protokolü, Uniswap ve Compound’un bir birleşimiyle karşılaştırılabilir , ancak daha düşük işlem ücretleri ve daha hızlı onay süreleri ile.

Exeedme

Exeedme , blockchain teknolojisinin gücünden yararlanan bir oyun turnuvası platformudur. Platform, geliştiricilerin ve oyuncuların şeffaf bir “kazanmak için oyna” modeliyle becerilerinden para kazanmalarını sağlar.

Geliştiriciler , Exeedme platformunu kullanarak, oyuncuları turnuvalara katılmaları ve kazanmaları için kripto para ödülleri ile teşvik eden oyunlar oluşturabilir. Bu, XED belirteci ile yapılır. Ayrıca Exeedme, takas edilebilen ve paraya çevrilebilen koleksiyonlar ve oyun içi varlıklar için takas edilemeyen jetonların ( NFT’ler) kullanımını kolaylaştırır.

Polkastarter Yol Haritası ve Geleceği

Polkastarter, henüz akıllı sözleşme dağıtımına hazır olmayan Polkadot blok zinciri üzerine inşa edildiğinden, Polkastarter yol haritası iki bölüme ayrılmıştır:

Faz 1

Aşama 1, Ethereum blok zincirinde yayınlanan tam işlevli bir prototipin piyasaya sürüldüğünü gördü. Bu prototip, bir MVP (minimum uygulanabilir ürün) olarak bilinir. Şu anda Polkastarter protokolünde yalnızca ERC-20 tabanlı token havuzları ve likidite mevcut olacak. Ayrıca, ilk lansman yalnızca sabit takasları kolaylaştıracaktır. Polkastarter, kullanıcıların belirli bir miktar jeton için önceden belirlenmiş sabit bir miktarda ETH veya POLS ödeyebilecekleri sabit açık artırma havuzlarına erişim sunar.

Bu önlemler, Uniswap gibi otomatikleştirilmiş DEX’lerle ilgili sorunların çoğunu aşmak için kısmen uygulamaya konulmuştur. Uniswap, jeton takasları için harika bir platform olmasına rağmen, Uniswap’ta jeton lansmanları genellikle botlar tarafından önden çalıştırılır. Sonuç olarak, tokenin fiyatı çok hızlı bir şekilde düştüğü için birçok kişi erken yatırım yaparken rekt alıyor.

En önemlisi, Aşama 1, Polkastarter geliştiricilerinin topluluktan geri bildirim almaları için bir fırsat olacaktır. Bu, ekibe, bir kullanıcının bakış açısıyla protokolün nasıl çalıştığına dair önemli bir fikir vererek, gelecekteki güncellemelerde bilinçli ayarlamalar yapılmasına olanak tanır.

Aşama 2 a) 

Aşama 2, a ve b olmak üzere iki bölüme ayrılacaktır. İlk olarak, Faz 2a, Polkastarter’ın Polkadot’ta ana ağ sürüm 2.0’ı başlattığını görecek. Bunu takiben, Polkastarter, likidite olarak DOT jetonlarını kullanan çok zincirli jeton havuzlarını kolaylaştırmaya başlayacak.

Aşama 2 b)

Aşama 2b, daha fazla birlikte çalışabilirlik için bir itici güç olacaktır. Polkastarter, Polkadot’un BTC, ETH ve USDT köprü zincirlerinde token takaslarını kolaylaştırmayı planlıyor. Bizim kontrol edin Polkadot derin dalış tam Polkadot ekosistem gelişimini anlamak için makale.

Polkastarter ekosistemi tam potansiyelini gerçekleştirmeye başladığından, bu aşamada açık artırma platformunda daha fazla gelişme görmeyi bekleyebiliriz. Ayrıca, POLS belirtecine getirilen daha fazla fayda ve işlevsellik göreceğiz.

Polkastarter Nedir? Özet

Kripto inkübatörü ve fırlatma rampası projeleri 2021’de çok büyük olacak gibi görünüyor. Polkastarter, özel bir POLS token sahipleri topluluğu oluşturarak, kripto para projelerinin sermaye artırma şeklini değiştiriyor. Bu yeni teşvik modeli, TrustSwap ve DuckDuckDao gibi diğer projelerin de benzer hizmetler sunması ile büyük bir başarı olduğunu kanıtlıyor . Ayrıca Polkastarter, aynı anda birkaç blok zincirinden likiditeyi kullanırken daha hızlı ve daha ucuz işlemlerle DeFi’ye daha yüksek verim getirmeyi hedefliyor.

Ufukta bu kadar çok şey varken, Polkastarter ve POLS tokeni konusunda heyecanlanmamak elde değil. Polkastarter müzayedelerine olan talep olağanüstüydü ve bu, POLS tokeninin son fiyat hareketine yansıdı.

Şimdi birisi size “ Polkastarter nedir? ”, proje hakkında kendinden emin bir açıklama yapabileceksiniz. Ayrıca, artık kripto fırlatma platformlarının nasıl çalıştığını ve yeni projeler için sermaye artırmak için alınan farklı yaklaşımları daha iyi anlamalısınız.

 

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu