Kripto Para Analizleri

Polkadot(DOT) Alma(Biriktirme) Zamanı mı Geldi ?

Polkadot(DOT) Alma(Biriktirme) Zamanı mı Geldi ?

Polkadot , kendisini diğer blok zincirler arasında birlikte çalışabilirlik sağlamayı amaçlayan benzersiz bir hisse kanıtı kripto para birimi olarak tanıtıyor. Aslında, birçok kişiye göre Polkadot, şu anda kripto alanındaki en değerli projelerden biri.

Dolayısıyla kripto analistlerinin DOT‘un performansını yakından takip etmesi şaşırtıcı değil.

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen , altcoinin son fiyat koşusu hakkında bir gerçeklik kontrolü sağladı. Polkadot son zamanlarda büyük bir fiyat düzeltmesi kaydettiğini gören büyük bir darbe aldı . Bununla birlikte, Cowen’in en iyi altcoinlere sahip olmanın önemli bir yönünü kabul ederek canlı analizini başlattığını belirtmekte fayda var. Ona göre, çoğu altcoin (teorik olarak) yatırımlardan daha yüksek getiri sunabilirken, yatırımcılar kendilerini bu altları ATH‘lerinin yakınında satın almaya karşı korumalıdır.

Dahası, önümüzdeki birkaç yıl içinde hangi alt türlerin hayatta kalacağı konusunda birçok soru sorulmasına rağmen, Cowen Polkadot’un şansı konusunda iyimser.

“DOT’un Piyasada dolaşmak için burada olduğunu düşünüyorum.”

DOT-USD
DOT-USD

Ağustos 2020’de DOT, farklı borsaları yeni vurmuştu. Aynı şekilde DOT, birikim aşamasında çok zaman harcadı. Altcoin, birkaç ay önce daha geniş bir pazar artışının ardından ATH’sine ulaşırken, aynı değerleme yazının yazıldığı sırada %69 düşmüştü.

O halde burada ortaya çıkan soru şudur: Hangi noktada bir pozisyon AÇMAK için geri gelmek mantıklıdır?

“Sadece DOT/USD grafiğine bakarak bir şey söylemek gerçekten zor.”

Altcoinler, geçmişte görüldüğü gibi Bitcoin ile bir korelasyona sahiptir. Dolayısıyla, bir DOT/BTC grafiği kullanmak belki burada daha mantıklı.

usd-dot
btc-dot

Sadece Bitcoin’in devam eden fiyat yörüngesine bakıldığında, Bitcoin , altcoin piyasası için işleri şüpheli hale getirmeye devam eden 20 haftalık SMA’nın altında kalıyor. Ekli çizelgeye dayanarak, Cowen gözlemledi,

“BTC’nin 20 haftalık SMA’nın altına düşmesiyle, altcoin piyasası için işleri şüpheli ve riskli hale getiriyor.”

Yani, şimdi DOT biriktirmelimiyiz ?

“Dipin BTC için olduğunu varsayıyorsunuz” dedi. Bahsedilen arsaya bakıldığında, BTC yana doğru gitmeye devam ederse, DOT üzerinde de doğrudan etkisi var. Mayıs ayını düşünün – Bitcoin’in o aydaki fiyat düzeltmesi, DOT’un kendi pazarını da doğrudan etkiledi. Söz konusu seviyelerde biriken veya bir DOT DCA’sı, esasen BTC’nin dibi ne olursa olsun koyduğu öncülünde spekülasyon yapıyor.

Ayrıca, “Bitcoin 2 aydır herhangi bir güncelleme yapmadı veya dikkate değer bir şey yapmadı” ve son zamanlarda yatay işlem gördü, değişen şey, DOT’un Bitcoin’e çarptığı fiyata rağmen kanamaya devam etmesiydi. 2 ay önce.

Bununla birlikte, ETH grafiğine dayalı olarak DOT hakkında söylenecek daha çok şey var.

eth-dot-grafik
eth-dot-grafik

Ekli çizelgeye göre şu sonuca varılabilir: “Ağustos 2020’de, sonra Ocak 2021’de ve sonra şimdi bu seviyeye düştük.” Ayrıca,

“DOT/ETH değerlemesi, tarihsel olarak dibe vurmaya yakın olanla aynı seviyede.”

Sorumluluk Reddi : Yukarıda Paylaşılan Grafikler ve Bilgiler- Fiyatlar Yatırım tavsiyesi değildir. 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu