Altcoin HaberleriHaberlerPolkadot (DOT)Web 3.0

Polkadot, Sıfır Bilgi Ve Altyapı Geliştirmek İçin Pioneers Ödül Girişimi’ne DOT Olarak 18 Milyon Dolar Tahsis Ediyor: Altcoin Haberleri

Polkadot, Sıfır Bilgi Ve Altyapı Geliştirmek İçin Pioneers Ödül Girişimi'ne DOT Olarak 18 Milyon Dolar Tahsis Ediyor: Altcoin Haberleri

Polkadot ekosistemi önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme ve evrim geçirecek . Yeni başlatılan Pioneers Prize teşviki, geliştiricilerin teknik inovasyon yoluyla Polkadot ağına çözmeleri için daha fazla zorluk getirmeyi amaçlıyor. Topluluk tarafından onaylanan bu ödül teklifi ile ekip, gelecek yıllarda yeni yetenekleri çekmeyi hedefliyor.

 

Polkadot Öncüleri Ödülü Girişimi

Polkassembly web sitesinde yakın zamanda yapılan bir teklif, Polkadot’a daha fazla geliştirici yeteneği getirmeyi amaçlıyor. Teklif, Polkadot Öncüleri Ödülü olarak adlandırılan yeni bir teşvik ödül programını içeriyor. Bu girişim aracılığıyla, geliştirici ekiplerinin ağda teknik yeniliği teşvik etmek için bir dizi zorluğu çözmesi gerekiyor. Meydan okuma kazananları, ilk iki meydan okuma için toplam ödül fonları 993286,98 DOT’a veya yazı yazılırken 18 milyon $’a kadar eklenerek bir DOT ödülü alacaklar.

 

İlk iki zorluk, sıfır bilgi araştırması ve Polkadot altyapı iyileştirmeleri gibi heyecan verici kategorileri kapsıyor. İlk zorluk, ekosistem için bazı gizlilik odaklı çözümlere yol açabilirken, altyapı iyileştirmeleri Polkadot’un teknolojisini bir sonraki seviyeye taşıyabilir. Önümüzdeki yıllarda parachainler bu ekosistemin ayrılmaz bir parçası haline geldikçe, mevcut rayları optimize etmek ve geleceğe yönelik yükseltmeleri mümkün kılmak çok önemli olacak.

 

Polkadot Öncüleri Ödülü bir “çocuk ödülleri” yapısı kullanacak. Bu yaklaşımla ilgili daha fazla ayrıntı Q2 ve Q3 2022’de duyurulacak. Çocuk ödülleri fon ayırmayı ve DOT ödülleriyle ilgili programları önceden duyurmayı kolaylaştıracak. Ayrıca, seçilen küratörün ödül ödemelerini diğer şeylerin yanı sıra ödül kategorileri içinde bölmesine olanak tanır.

 

Zincir Üzerindeki Hazineden Yararlanma

Tüm ödül finansmanı, Polkadot’un zincir üstü hazinesi aracılığıyla gerçekleşir. Bu, Polkadot’u diğer ekosistemlerden farklı kılan şeyin temel bir yönüdür ve ağın token sahipleri bunu zincir üstü yönetişim yoluyla yönetir. Polkadot’un hazinesi, gelecekte projeleri finanse etmek için kullanılabilecek 20 milyonun üzerinde DOT tokenine sahiptir. Polkadot Öncüleri Ödülü, bu tür finansman yarışmalarının gelecekte nasıl görünebileceğinin bir örneğidir.

Dikkatinizi Çekebilir: Disney, NFT Yöneticisi Aradığını Duyurdu: NFT Haberleri

Polkadot Öncüleri Ödülü önerisi, zincir üstü hazinenin nasıl yeterince kullanılmadığı konusunu ele almayı amaçlıyor. Önemli miktarda fona sahip olmasına rağmen, çok az aktif ve iddialı fikir var gibi görünüyor. Ayrıca, bir ödül programı genellikle daha cesur fikirleri ortaya çıkararak ekosistemi ileriye taşır. Sıfır bilgi kanıtları ve altyapı, özellikle Web3’e odaklanma arttıkça, keşfedilmesi gereken iki heyecan verici bölümdür.

 

18 milyon dolarlık ödül havuzu şu şekilde bölünecek:

  • DOT’taki 15 milyon dolar, çeşitli sıfır bilgi girişimleri arasında paylaştırıldı. Bu miktar, Web3 araştırma ekibi ve daha geniş ekosistem tarafından kaç tane ZK zorluğu örneğinin tanımlandığına bağlı olarak artabilir.
  • Altyapı girişimlerine 3 milyon dolarlık DOT tahsis edildi. Daha az olası olmakla birlikte, bu miktar değiştirilebilir.
  • Polkadot’un yararlanabileceği diğer ödül alanları, Web3 Vakfı araştırma ekibi ve topluluğu tarafından sunulabilir.
  • Ödemeler, son gönderim(ler)den 40 gün sonra gerçekleşecektir.

Ne Web3 Foundation’ın ne de Parity Technologies’in fon almayacağını belirtmek çok önemlidir. Bunun yerine, Polkadot Öncüleri Ödülü, topluluğu desteklemek ve teşvik etmek için tasarlanmıştır.

 

Kapanış Düşünceleri

Yeni Polkadot Öncüleri Ödülü, bu ekosistemin çekiciliğini ve olanaklarını geliştirmek için merkezi olmayan girişimlerin potansiyelini sergiliyor. Daha fazla geliştirici yeteneği çekmek, Polkadot’u yeni zirvelere taşıyabilir. Ayrıca, Carbon Ratings Institute tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre ağ, en düşük karbon ayak izine sahip .

 

Sürdürülebilir blok zinciri tabanlı çözümler, ürünler ve hizmetler oluşturmak için düşük karbon ayak izi çok önemlidir. Polkadot, raporda incelenen altı önemli Proof-of-Stake blok zinciri arasında en düşük elektrik tüketimine ve toplam karbon emisyonuna sahip. Bu teknoloji yığınını ve Pioneers Ödülü gibi girişimlerin neden Web3 geliştirmenin geleceği için gerekli olduğunun bir başka işareti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu