Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriPolkadot (DOT)

Polkadex, Coveted Polkadot Parachain Slot’u Nab İçin Topluluk Desteğini İstiyor

Polkadex, Coveted Polkadot Parachain Slot'u Nab İçin Topluluk Desteğini İstiyor

Web3 ve DeFi ticaret motoru projesi Polkadex , birlikte çalışabilir Polkadot blok zincirinde imrenilen bir parachain yuvasını güvence altına almak için bu hafta topluluğundan büyük bir iyilik istiyor .

 

Polkadex, merkezi ve merkezi olmayan borsaların en iyi yönlerini birleştirmeyi amaçlayan Substrate üzerine inşa edilmiş, tamamen merkezi olmayan ve hibrit bir eşler arası kripto sipariş defteridir. Merkezi olmayan borsalar son yıllarda yaygın hale gelse de, yavaş işlem hızları ve likidite eksikliği gibi sorunlar nedeniyle aksamaya eğilimlidirler, yani bu tür platformlarda ticaret yaparken kayma kaçınılmaz hale gelir.

 

Polkadex’in amacı, merkezi kripto borsalarının likiditesini merkezi olmayan platformların özerkliği ve güvenliği ile birleştirerek bunu düzeltmektir. Ana bileşenleri, fon saklaması olmayan bir değişim platformu olan Polkadex Orderbook, Substrate tabanlı token lansmanları için Polkadex IDO Platformu ve soğuk cüzdanları destekleyen bir mobil ticaret uygulaması olan Polkadex Mobile’dır.

 

Polkadex’in dördüncü ve son bileşeni, sorunsuz takaslarla takas protokollerini desteklemek için Polkadot’un parachainlerinden biri üzerine inşa edilen merkezi olmayan blok zinciri ağı olacak.

 

Polkadex Orderbook’un ana avantajlarından biri yüksek ölçeklenebilirliği olacaktır. Saniyede 500.000 işlemi milisaniyenin altında gecikmeyle destekleyecek şekilde tasarlanmıştır, yani yüksek frekanslı ve algoritma tabanlı ticareti işleyebilir. Ayrıca Ethereum ve Substrate varlıkları için desteğe sahiptir. Polkadex’in fikri, çapraz zincir desteğiyle likiditeyi artırarak ve gaz ücretlerini azaltarak merkezi olmayan ticareti daha güçlü ve erişilebilir kılmaktır. En ilginç özelliklerinden biri, platform kullanıcılarının varlıklarını algoritmik bir ticaret botu veya bir fon yöneticisi gibi üçüncü bir tarafa devretmelerini mümkün kılan varlık delegasyonu yeteneğidir, böylece onlar adına ticaret yapabilirler.

Dikkatinizi Çekebilir: Bukele’nin Bitcoin Kararlığında Güçlü Durması Gerekiyor

Polkadex’in Neden Bir Parachain Yuvasına Ihtiyacı Var?

Bir Polkadot parachain’i güvenceye almak, Polkadex’in daha güçlü ve erişilebilir merkezi olmayan ticarete olanak sağlama tutkusunun anahtarıdır. Parachainler , Polkadot ağı üzerine inşa edilmiş ve farklı amaçlara uyacak şekilde uyarlanabilen özel Layer-1 blok zincirleridir. Özellikle, Polkadot’taki parachain’lerin hepsi birbirine bağlıdır, yani veriler ve varlıklar hepsi arasında serbestçe akabilir. Parachainlerin mevcut Layer-1 blok zincirlerinin izolasyonunun üstesinden gelmesini sağlayan bu benzersiz özelliktir. Bu, Polkadot’un parachainleri üzerine inşa edilen projelerin blok zinciri endüstrisinde benzeri görülmemiş bir derecede yenilik yapabileceği anlamına geliyor.

 

Polkadex, diğer blok zincirlerle birlikte çalışabilirlik için bir parachain yuvasına ihtiyaç duyar. Bir tane alırsa, Substrate’ın blok zinciri çerçevesi ve daha düşük gaz ücretleri sayesinde daha ölçeklenebilir, kolayca yükseltilebilir olmaktan faydalanacaktır. Diğer bir önemli avantaj, parachainlerin Polkadot ağının güvenliğini, ona bağlanır bağlanmaz paylaşabilmeleridir.

 

Projenin liderleri Medium’da “Polkadex ağı, bir parachain olmanın getirdiği birlikte çalışabilirlik ve paylaşılan güvenlikten henüz faydalanmıyor” dedi. “Birlikte çalışabilirlik Polkadex için anahtardır. Bir varlığı farklı bir zincirden Polkadex’e güvenle taşıma yeteneği, hem tüccarlar hem de merkezi olmayan finans hayranları için oyunun kurallarını değiştirecek.”

 

Polkadex, bir açık artırma yoluyla 96 haftalığına bir parachain yuvası kiralamak için teklif veriyor ve bu hedefte başarılı olmak için topluluğunun desteğine ihtiyacı olacak. Topluluktan, çok cömert bir PDEX (Polkadex jetonu) jetonu ve NFT ödülleri karşılığında DOT (Polkadot’un yerel jetonu) varlıklarını crowdloan kampanyasına katkıda bulunmaları isteniyor.

 

Bir sonraki kitle kredisi 17 Ocak’ta başlayacak, ancak topluluk üyeleri, Polkadex’i desteklemeye karar verirlerse DOT tokenlerinin belirsiz bir süre için kilitleneceğini unutmamalı. Polkadex’in bir parachain yuvası kazandığını varsayarsak, bu jetonlara önümüzdeki 96 hafta boyunca erişilemez. Bir yuvayı güvence altına alamazsa, açık artırma devam ettiğinde jetonların kilidi açılacaktır.

 

DOT jetonları kilitliyken, Polkdex destekçilerini PDEX jetonlarıyla ödüllendirecek. Ekip, blog gönderisinde iki milyon PDEX jetonunun ödüller için ayrıldığını, 1.5 milyon PDEX’in temel ödül olarak kullanılacağını, eşit bir şekilde dağıtıldığını ve diğer 500.000 PDEX’in %15 erken dahil olmak üzere bonus olarak ayrıldığını söyledi. Crowdloan’ın yayına girmesinden sonraki ilk 72 saat içindeki tüm katkılar için kuş bonusu. PDEX’in dörtte biri, Polkadex bir parachain haline geldiği anda toplu olarak ödenecek ve kalan jetonlar 96 haftalık süre boyunca doğrusal olarak kazanılacaktır.

 

Ek olarak, Polkadex, açık artırmaya en çok katkıda bulunan 1.000 kişiye, temel ödül ve ikramiyelerinin yanı sıra 1.000 sınırlı sayıda ve hizmet tabanlı NFT dağıtacak.

 

Polkadex ekibi temyiz başvurusunda, “17 Ocak’ta yayınlanacak olan Polkadex Crowdloan’a DOT katkıları şeklinde desteğinize ihtiyacımız var” dedi. “Ödünç verdiğiniz DOT, orijinal birlikte çalışabilirlik ve güvenilmez zincirler arası transfer vizyonunu gerçekleştirme yolunda uzun bir yol kat edecek.”

 

Ödüller ve DOT’un Polkadex’in parachain teklifine nasıl katkıda bulunacağı hakkında daha fazla bilgi için kitle kredisi kampanyasına buradan göz atın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu