Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerNFT Haberleri

PleasrDAO, 3,5 Milyon Dolarlık Kredi İçin NFT’leri Teminat Olarak Kullanıyor

Bir yatırım kolektifi olan PleasrDAO, NFT’leri bir kredi için teminat olarak kullandı.

Kredi, DeFi protokolü Cream Finance’in bir parçası olan Iron Bank adlı bir platformdan geldi.

Bu yılın başlarında, hackerlar Iron Bank sisteminde bir boşluk bulduktan sonra 37.5 milyon dolar çaldı.

PleasrDAO, milyonlarca dolarlık yakalamaya son birkaç ay geçirdi bir yatırım kolektif NFTleri $ ‘lık 3.5 milyon kredi için teminat olarak işe onun kripto varlıklarını koyuyor.

Kredi, Cream Finance adlı bir DeFi protokolünün parçası olan bir kripto kredi hizmeti olan Iron Bank’tan geldi. DeFi protokolleri, bankalar gibi geleneksel aracıları , kredileri, tasfiyeleri, işlemleri ve diğer işlemleri otomatikleştirebilen kod parçaları olan akıllı sözleşmelerle değiştiren blok zinciri tabanlı hizmetlerdir.

Iron Bank, özellikle düşük teminatlı krediler için tasarlanmıştır, yani insanlara, hepsini geri ödeyecek fonları olduğunu kanıtlamak zorunda kalmadan kripto para dağıtır. Bu, aşırı teminatlandırılmış çoğu DeFi kredi protokolünden farklıdır, yani insanların kredinin değerinden daha fazla teminat vermesi gerektiği anlamına gelir.

Bu durumda, kredi herhangi bir büyük kripto para birimi veya hatta fiat ile desteklenmedi. Bunun yerine, PleasrDAO, dijital varlıkların tokenize edilmiş mülkiyet belgeleri olan en pahalı dört tokeni (NFT) koydu: Edward Snowden’in, Tor Project’in Dreaming at Dusk ve sanatçının iki eseri Pplpleasr, x*y =k  PleasrDAO, dört parça için yaklaşık 8 milyon dolar ödedi.

11 Temmuz’da tokenler PleasrDAO’dan NFT marketplace Foundation’daki “Iron Bank Vault” adlı bir hesaba transfer edildi.

“Ben Demir Bankası kredileri (bu durumda protokol to-DAO’sunda) sorunu protokolüne-to-protokole yeni ve güçlü bir mekanizma olduğunu düşünüyorum,” PleasrDao üyesi Santiago Santos anlattı Şifresini . Bunu geleneksel finans dünyasında bankalar arası bir krediye benzetti.

Yine de, düşük teminatlı krediler, insanların daha fazla borç almasına izin verdiği için zaten riskli olan DeFi ekosisteminde riskli bir niş. Iron Bank muhtemelen en çok bu yılın başlarında 37.5 milyon dolarlık devasa bir hacklemenin parçası olarak istismar edilmesiyle biliniyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu