HaberlerMetaVerse Haberleri

Playstation Mucidi Metaverse’i Görmezden Geliyor

Playstation Mucidi Metaverse'i Görmezden Geliyor

Kutaragi, Sony’nin video oyun imparatorluğunun yaratıcısı olmasının yanı sıra, 2016 yılında Tokyo’da kurulan bir yapay zeka şirketi olan Ascent Robotics’in de CEO’su.

Bloomberg ile yakın tarihli bir röportajda Kutaragi, teknolojinin gerçek ve sanal dünyaları ayırmak yerine entegre etmesi gerektiğini belirtti.

Kutaragi, “Gerçek dünyada olmak çok önemlidir, ancak metaverse sanal dünyada yarı gerçek yapmakla ilgilidir ve bunu yapmanın amacını göremiyorum” dedi. “Kulaklıklar sizi gerçek dünyadan yalıtır ve buna katılmıyorum.”

Ayrıca, VR kulaklıkların “sinir bozucu” olduğunu küçümseyen yorumlarında da belirtti.

“Gerçek benliğin yerine cilalı bir avatar olmayı mı tercih edersin? Bu aslında anonim mesaj panosu sitelerinden farklı değil”

Meta veri deposunu eleştirmesine rağmen, büyük teknoloji şirketleri bu alanı keşfetmekle ilgileniyor, Apple ve Microsoft gibi metaverse oyunlarına bakıyor. Microsoft, video oyunu holding şirketi Zenimax’ı geçen yıl 7,5 milyar dolara satın alarak, şirketi metaverse oyunlarının yanı sıra popüler ESports için birincil izne yerleştirdi. Merakla beklenen Apple HMD’nin (başa takılan ekran) da önümüzdeki bir veya iki yıl içinde çıkması bekleniyor ve bu da teknoloji şirketinin artırılmış gerçekliğe dönüşmesini sağlayacak.

Dikkatinizi Çekebilir: Robinhood, Beta’da Kripto Cüzdanını Başlattı

Kutaragi’nin küçümseyici yorumları, metaverse’in yeniliğini ve gerçek dünyada kurulup tanınmadan önce büyümesi gereken yolları yansıtıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu