Editörün SeçtikleriHaberlerKripto Para Haberleri
Trend

Piyasadaki kripto para sayısı 20.000’i aştı, bu yeni bir rekor

2022'de kripto para piyasası sermayesini %50'den fazla azalttı, ancak yeni dijital para birimlerinin toplam sayısı artmaya devam ederek yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

27 Haziran itibarıyla CoinMarketCap tarafından takip edilen kripto para birimi sayısı 20.000 sınırını aşarak 20,002’ye ulaştı. Finbold’un hesaplamalarına göre, 2022’de %23’lük bir büyümeyi temsil eden 3.765 yeni kripto para piyasaya girdi.

Yeni jetonların ortaya çıkmasına rağmen, bitcoin hala %42’lik bir pazar payına sahip amiral gemisi kripto para biriminin piyasa değeriyle piyasaya hakim durumda.

Piyasadaki kripto para sayısı 20.000'i aştı, bu yeni bir rekor
Piyasadaki kripto para sayısı 20.000’i aştı, bu yeni bir rekor

Piyasaya giren yeni belirteçlerin mevcut düzeltmeden kaynaklanabilecek herhangi bir ralliden yararlanmak istediğini varsaymak mantıklıdır.

Kripto piyasasının 2 trilyon dolardan fazla kaybetmesine rağmen, çoğu analist, olgunluk aşamasına ulaştığı için sektörün büyüyeceğine inanıyor.

20.000 jetonun hayatta kalmasının, belirli bir kripto para biriminin işlevselliğine bağlı olacağını belirtmekte fayda var. Şimdiye kadar, yeni kripto projelerinin, Terra ekosisteminin çöküşünü doğrulayan Bitcoin gibi yerleşik kripto para birimlerini taklit etmesi zordu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu